Gdy odczucie i forma bycia na świecie zamieniasię w doświadczenie i zaczyna być częścią codzienności, nie ma innej możliwości jak uczynić z niej skarb i próbować zapoznać z nią inne osoby, aby wprowadzić do ich życia więcej światła i rozkwitu w życiu.

Nazywam sie Agnieszka Sut i jestem Facilitatorką, Metodyczką Biodanza® Systemu Rolando Toro.

Od 1998 mieszkam we Włoszech i tam poznałam Biodanzę, z która jestem związana od 2001 roku. W 2003 roku podjęłam naukę w trzyletniej Szkole Biodanza®Sistema Rolando Toro w Padwie, a później w Centro Studi di Biodanza® w Bolognii uzyskując dyplom IBF Facilitatora Biodanza® Systemu Rolando Toro.

Moje ciągłe poszukiwania i rozwój osobisty, ciekawość ludzi i świata realizuję poprzez Biodanzę szukając coraz głębszych sposobów wyrażenia osobowości i jak najbliższego połączenia z własnymi odczuciami i emocjami.

Uzyskałam specjalizację w następujących dziedzinach: Biodanza® w miejscu pracy (dla firm i zakładów pracy), Biodanza® dla dzieci i młodzieży, Biodanza® glos i instrumenty perkusyjne, Biodanza® wodna, Biodanza® i Geriatria

Jestem częścią „Coordinamento bresciano degli insegnanti di Biodanza” który promuje system Biodanza® w mieście Brescia i okolicach (www.biodanzabrescia.org) oraz członkiem Stowarzyszenia włoskiego „Biodanza Italia”(www.biodanzaitalia.it)

Jestem prekursorem Biodanza®System Rolando Toro w Polsce. Wprowadziłam metodę do Polski w 2016 poprzez warsztaty, zajęcia, uczestnictwo w Festiwalach i Konferencjach specjalistycznych, prowadząc zajęcia w Stowarzyszeniach dla Seniorów, Domach Opieki Społecznej, dla osób z chorobą Parkinsona, w Centrach Aktywności Seniora, Uniwersytetach Trzeciego Wieku, dla dzieci i młodzieży, dla firm organizacji i przedsiębiorstw.

W lutym 2019 roku założyłam pierwszą w Polsce Szkołę dla przyszłych Facilitatorów Biodanza® System Rolando Toro, według metody IBF International Biodanza Federation www.biodanza.org, gdzie do prowadzenia zajęć zapraszam najlepszych metodyków Biodanzy z całego świata.

Jestem Prezesem Fundacji Biodanza Polska, której celem jest promocja zdrowego stylu życia oraz działań prozdrowotnych, ze szczególnym uwzględnieniem zajęć ruchowych, w tym metody Biodanza® System Rolando Toro. www.fundacjabiodanza.com.pl