EROS: łączy ŻYCIE z ŻYCIEM. Aktywuje przyjemność, aby móc rozpuścić się w całości i w jedności. Odkryć i poszerzyć możliwości percepcji.AMNIOS: Sentyment, Ludzkość. Afektywnie rezonować z innymi, stwórzyć tę waginę,kontener, która pozwala na narodziny nieznanych potencjałów!Przeżywanie tych dwóch doświadczeń, integrowanie ich poprzez taniec, pozwala nam budować uczucie Miłości. Dwa dni, w czasie których ponownie odkryjemy ciało jako źródła przyjemności, radości życia i piękna. Gdy nasza uwaga skierowana jest w stronę naturalnego impulsu życia, możemy wzmocnić naszą wrażliwość poprzez głębię i naturalność, oraz ponownie odkryć ścieżki prowadzące do przyjemności i Miłości.Nauka radowania się, przy pomocy tańca, muzyki, kontaktu i pieszczot, współbrzmiewa z innymi ludzmi tworzy i nadaje wartość uczuciu.Sonia i Fabrizio w czasie tego weekendu poprowadzą cztery vivencie dając nam w ten sposób różne możliwości odczuwania i ekspresji. Każdy znajdzie swój własny sposób na czerpanie przyjemności, aktywując Erosa, w grupie. Odkryjemy, że integracja Erosa i Amniosa prowadzi nas w ramiona wielkiej Miłości i czyni nasze relacje autentycznymi i możliwymi.

KIEDY

17-18 kwietnia 2021

Rozpoczynamy ok. godziny 10.00 w sobotę. Kończymy około godziny 18 w niedzielę.

 

CENA WARSZTATU

655 ZŁ

Zapisy emailem już teraz, wpłata zadatku w wysokości 50 zł począwszy od 22 lutego potwierdzi miejsce i udział w zajęciach.

Konto do wpłat z dopiskiem Warsztaty Eros i Amnios

Agnieszka Sut Biodanza

Bank Millennium

43116022020000000389325050

Zadatek może być oddany tyko w przypadku anulowania warsztatów.

 

GDZIE

W Ośrodku „Wspólne Dobro” w Trzcińsku koło Tczewa

www.wspolnedobro.pl

Nocleg w pokojach 2/3/4 osobowych. Wspólne przestrzenie. Wysoki standard.

Cena za nocleg 50 zł/noc. W cenie pościel i ręczniki. Zapłata na miejscu.

Dla osób zainteresowanych jest możliwość przyjazdu w piątek i przedłużenia pobytu.

Dookoła las i jezioro blisko.

 

ZAPISY

email do biodanzawpolsce@gmail.com

Ilość miejsc ograniczona przestrzenią która nas przyjmuje.

 

POSIŁKI

We własnym zakresie, do podzielenia się przy wspólnym stole z innymi uczestnikami zajęć.

Jest możliwość samodzielnego przygotowania jak również podgrzania posiłków przywiezionych z domu. W ośrodku jest kuchnia i wspólne przestrzenie do podzielenia sie tym co przywiezie każdy z uczestników.

Jest możliwość zamówienia posiłku w pobliskiej restauracji i zjedzenia w ośrodku.

 

O PROWADZĄCYCH ZAJĘCIA

Sonia Stella

Facilitatorka, Metodyczka Biodanza® od 2001. Codziennie tworzy i prowadzi projekty społeczne Biodanzy w instytucjach publicznych i prywatnych, stowarzyszeniach i ośrodkach zdrowia psychicznego. Od 2000 Wiceprezydentka Stowarzyszenia Kuturalnego i Edukacyjnego asd “Il suono del tempo” we Włoszech.Twórczyni i Dyrektorka projektu „Spaziocreo Giovani”, projektu skierowanego do młodzieży w wieku od 15 do 25 lat  którego celem jest zapobieganie trudnościom społecznym. Zobacz więcej na stronie www.ilsuonodeltempo.org. Twórczyni “Forum Młodych Ludzi” w Santorso VI, Włochy, twórczyni projektu „Przytulić Świat” w Rumuni gdzie razem z wolontariuszami rozwija projekty z dziećmi, które mieszkają na ulicy, domani rodzinnymi i szkołami. Rozwija w Rumunii osobisty projekt edukacyjny z dziećmi osieroconymi i szkolenie wychowawców społeczno /afektywnych według metody Biodanza®. Od lat tworzy projekty Biodanzy z grupami z niepełnosprawnością fizyczną i psychiczną w różnych stowarzyszeniach. Od zawsze zafascynowana Biodanzą i muzyką na żywo. Sonia mówi tak o sobie: „Uwielbiam tańczyć Życie w jego ciągłej przemianie”.

 

Fabrizio Lampugnani

Facilitator, Metodyk Biodanza®. Specjalizacja w Projekcie Minotaur, Drzewo Pragnień, Biodanza dla Dzieci i Młodzieży. Trener motywacyjny i duchowy, uczestniczył w zajęciach szkoły Firewalker Sundoor i Szkoły of Opera and Service w zakresie przywództwa systemowego.

Jest zaangażowany w projekt Vivencial Theatre w Arte Movida, jako aktor i współpracuje przy szkoleniach. Jest członkiem ABI (Biodanza Italy Association). Uczy Biodanzy w Cogliate (Mb) i Varese, Włochy. Organizuje i prowadzi seminaria Firewalking i Biodanza.

 

BIODANZA – OPIS METODY
Biodanza to system ruchu, który nazywany jest „tańcem” jakkolwiek ma do zaoferowania znacznie więcej niż zajęcia typowo taneczne. Biodanza to dużo więcej niż taniec. To metoda rozwojowa pracy z ciałem.

Mogą w niej uczestniczyć osoby, które nie umieją tańczyć, a nawet te, które nie bardzo lubią taniec. Ruch w Biodanzy jest naturalną formą ekspresji ludzkiej. Pomyśl, że skaczesz ze szczęścia, poruszasz się marszowym krokiem w stronę jakiegoś celu albo w kierunku innej osoby. Takich sytuacji mamy wiele w czasie zajęć. Wszystkie one zostały pogrupowane w około 250 ćwiczeń w Katalogu Ćwiczeń Biodanza® stworzonego przez prof. Rolando Toro.

W metodzie nie ma wyuczonej choreografii ani figur czy kroków tanecznych. Ruch oparty jest o naturalne/ archetypiczne gesty (np. gest przywitania wspólny dla wszystkich kultur świata), które w czasie zajęć potęgują swój wyraz. Podstawą głębokiego działania Biodanza® jest grupa. Nie ma Biodanzy bez grupy. Nie można jej zatańczyć w pojedynkę. To dzięki mnogości interakcji między tańczącymi tworzy się proces, dzięki któremu czujemy m.in. wsparcie, poczucie bezpieczeństwa, przynależności. To dzięki innym tańczącym możemy najwięcej dowiedzieć się o sobie samym/ej.
Muzyka w Biodanzy to obok ruchu i grupy trzeci podstawowy element metody. Nie jest tylko podkładem muzycznym; emocje, które ze sobą niesie, rytm i melodia prowadzą uczestników zajęć w intensywne przeżywanie chwili. To właśnie intensywne „tu i teraz” nazywane jest w Biodanzy „vivencia”.

Twórca Biodanzy – psycholog i antropolog prof. R. Toro wyróżnił 5 linii vivencii: witalność, seksualność, kreatywność, uczuciowość i transcendencja.

W Biodanzy nie stosuje się komunikacji werbalnej. Uczestnicy nie rozmawiają ze sobą. Na jakiej zasadzie zatem działa? Zmiany w uczestnikach zachodzą w trakcie zajęć tylko na poziomie ruchu, emocji i odpowiedzi neuroimmunologicznej organizmu. Biodanza tańczona systematycznie działa nie mniej głęboko niż inne metody rozwoju osobistego, jest metodą która może wspomagać terapie.

Warte podkreślenia jest to, że nie omijając trudnych obszarów naszej psychiki oddziałuje na nie poprzez delikatne podejście do nas samych. Jej mocnym punktem jest pozytywne bodźcowanie w każdym ćwiczeniu. W tym aspekcie, może być porównywana do niektórych elementów Psychologii Pozytywnej. Faktem jest, że pozytywne bodźcowanie powoduje, iż organizm sam przystosowuje się do tego zdrowego stanu, i jest to potwierdzone naukowo. Jest to swego rodzaju intuicyjne „przeprogramowanie” siebie na pełne, szczęśliwe życie. Dlatego charakterystyczne dla pracy Biodanzą jest stałe powtarzanie zdrowych, pozytywnych sytuacji.

Biodanza jest jednym z najlepiej zbadanych naukowo metod pracy z ciałem. Wielość badań przeprowadzanych w różnych ośrodkach na świecie potwierdza jej skuteczność nie tylko w obszarze rozwoju osobistego, ale również w aspekcie terapeutycznym. Biodanzę stosuje się jako wsparcie terapii chorych w szpitalach, centrach terapeutycznych, ośrodkach socjoterapeutycznych, w domach pomocy społecznej.

JAKIE KORZYŚCI OBSERWUJĄ U SIEBIE TAŃCZĄCY BIODANZĘ?
– redukcja stresu,
– wzrost żywotności, chęci do życia,
– poprawa kontaktów międzyludzkich (łatwiejsze nawiązywanie znajomości, przyjaźni)
– lepsze czucie własnego ciała i emocji,
– uwolnienie kreatywności (sprawczości w życiu).

DLA KOGO?
– Dla osób poszukujących nowej, łagodnej, a zarazem skutecznej metody rozwoju osobistego
– Dla chcących umocnić więzi międzyludzkie (funkcjonowanie w społeczności i grupie, pracy, rodzinie),
– Jako wsparcie dla osób z problemami psychosomatycznymi, z zaburzeniami odżywiania, z depresją
– Może być nową formą pracy dla osób profesjonalnie pracujących z ciałem, psychologów (w tym psychoonkologów), pedagogów, terapeutów, edukatorów pracujących z dziećmi i młodzieżą, z ludźmi starszymi, trenerów odpowiedzialnych za budowanie zespołów w firmach.
– UWAGA: Biodanzą mogą również zainteresować się rodzice poszukujący empatycznej, niewerbalnej metody komunikacji z dzieckiem. Jeśli szukacie warsztatów, na których wspólnie z dzieckiem chcielibyście spędzić czas w ruchu i radości, a jednocześnie uczyć się siebie nawzajem, zachęcamy do zapoznania się z tą metodą najpierw na warsztatach dla dorosłych.

O ORGANIZUJĄCEJ ZAJĘCIA
Agnieszka Sut, Certyfikowana Facilitatorka, Metodyk Biodanza® System Rolando Toro.
Od 1998 mieszka na stałe we Włoszech i tam poznała Biodanzę, z którą jest związana od 2001 roku. Kształciła się w Szkole Biodanza® w Padwie, a później w Centro Studi di Biodanza® w Bolognii uzyskując dyplom IBF Facilitatora Biodanza® Systemu Rolando Toro. Była szkolona również przez twórcę metody prof. Rolando Toro. Uzyskała kilka specjalizacji w wykorzystaniu metody (Biodanza w miejscu pracy – dla firm i zakładów pracy, Biodanza dla dzieci i młodzieży, Biodanza i Geriatria, Biodanza glos i instrumenty perkusyjne, Biodanza wodna).
W 2016 wprowadziła metodę Biodanzy do Polski promując ją poprzez warsztaty, zajęcia, uczestnictwo w festiwalach, konferencjach, zajęciach dla osób dorosłych (zajęcia rozwojowe poprzez pracę z ciałem), seniorów w Domach Opieki, seniorów z chorobą Parkinsona, w Centrach Aktywności Seniora, Uniwersytetach Trzeciego Wieku, dla dzieci oraz w firmach i miejscach pracy jako Team Building.
W lutym 2019 roku założyła pierwszą w Polsce Szkołę dla przyszłych nauczycieli Biodanza® IBF w Polsce. www.biodanza.org, gdzie do prowadzenia zajęć zaprasza najlepszych metodyków Biodanzy z całego świata.
Jest Prezesem Fundacji Biodanza Polska, której celem jest promocja zdrowego stylu życia oraz działań prozdrowotnych, ze szczególnym uwzględnieniem zajęć ruchowych, w tym metody Biodanza.
www.biodanza.com.pl
FB Biodanza Polska Agnieszka Sut

PRZECIWWSKAZANIA:
W zajęciach Biodanzy może uczestniczyć każdy bez względu na wiek, płeć, zdolności ruchowe i stan zdrowia.
Prosimy jednak o informację w przypadku: zażywania leków psychotropowych, nałogów w trakcie leczenia, problemów z sercem i ciśnieniem, słabowidzenia (niewidomi), poważnych operacji czy amputacji, które odbyły się w przeciągu ostatniego roku.