Program niedziela, 8 kwietnia 2018

 godz 11.15 – 12-45  BIODANZA I GLOS

Taniec, naturalny ruch, dzwiek wypływający ze środka, to archaiczne formy ekspresji, które prowadzą nas do poznania naszej ludzkiej natury.

Ruch połaczony z dźwiekiem powodują,   że kontaktujemy sie z naszym instynktem i odkrywamy nowe formy wyrażenia się i komunikacji   z nami samymi, z drugą osobą, ze światem.
godz. 13.00 – 14.00 BIODANZA TANIEC ZYCIA
Często w życiu myślimy o życiu, zamiast czuć życie.
Teoretyczny wyklad o tym czym jest Biodanza Systemu Rolando Toro, jak wpływa na nasze zdrowie i samopoczucie jej systematyczna praktyka i w jaki sposób przybliża nas do „czucia” życia.
„Biodanza pochodzi z medytacji nad życiem,   z pragnienia aby odrodzić się z naszych pokruszonych gestów. To pragnienie pochodzi z cała pewnością z nostalgii za miłoscia” Rolando Toro, twórca   Biodanzy.
godz. 16.15 – 17.45  BIODANZA – SPOTKANIA KTORE POZOSTAJA W NASZCH KOMORKACH

Człowiek od wieków wyrażał się przez ruch-taniec, jest to forma archaiczna i głęboko zakorzeniona w naszej pamięci prymitywnej. Połączenie jej z instynktem powoduje ze nasze życie wypełnia się nowymi, pozytywnymi bodźcami.

Specjalnie dobrana muzyka, ruch (vivencia), emocja, spotkanie w grupie to system ruchu stworzony po to, aby tu i teraz uczynić pozytywnie intensywnym i jak najbardziej połączonym z codziennym życiem przeżytym w pełni, z przyjemnością i radością.

Poznanie naszych potencjałów, witalności, uczuciowości, seksualności, kreatywności, połączenie z naturą, więzi które łącza nas z innymi osobami, poczucie się częścią wspólnoty ludzkiej, afektywne otwarcie, to tylko niektóre aspekty Biodanzy, z którymi spotkamy się w tańcu się w czasie warsztatu na Festiwalu.

Gdzie? Dom Kultury Młyniec, ul Pilotów 3, Gdańsk Zaspa (wejście schodami na piętro przy pizzerii Maxx). Zapisy na zajęcia bezpośrednio u organizatorów http://swiadomosc-ciala.pl/