Temat: Inteligencja Serca

 

Jakość obecności, którą należy odkryć na nowo.

 

Ostatnie odkrycia neuronauki próbują wykazać, że serce posiada niezależny układ nerwowy składający się z 40 000 neuronów zdolnych do podejmowania decyzji niezależnie od mózgu.

Popularne powiedzenie „Serce ma swoje racje, których rozum nie zna” nabiera w ten sposób szczególnej głębi. Czy nam się to podoba czy nie to serce, które bije życiem, jest motorem naszych wyborów i naszych egzystencjalnych orientacji. Dlatego konieczne jest, aby się na nim zatrzymać i poświęcić czas na oswojenie go z czułością i życzliwością.

 

Ta nagła sytuacja jest emocjonalna.

 

Inteligencja serca to szczególna, neurologiczna komunikacja między sercem a mózgiem, która może wpływać na nasz sposób myślenia i postrzegania rzeczywistości.

To inteligencja relacji społecznych i nasz sposób odnoszenia się do świata. To ona daje nam kontakt z tym, co w nas ludzkie, ze światem emocjonalnym i zajmowaniem się tym światem osobistym. To intuicja, obecność i życzliwość. Ta inteligencja ma swoją własną gramatykę i składnię, które wpływają (co Rolando Toro nazywa inteligencją uczuciową) na naszą pełną miłości zdolność nawiązywania więzi z życiem i łączenia naszej osobistej tożsamości z tożsamością wszechświata.

 

Te warsztaty Biodanzy będą karmić tę szczególną inteligencję wiedzy o tym, jak działać i wiedzieć jak BYĆ. Podczas tych dwóch dni położony zostanie nacisk na wzbogacenie naszej zdolności do tworzenia więzi i relacji ze sobą, z innymi i ze światem. Wszystko to poprzez ćwiczenia i spotkania muzyczne.

Będzie to czas ponownego odkrycia różnych sposobów bycia razem, a tym samym rozwijania solidarności i współpracy, poprzez spojrzeniu, wspólny gest, w spotkaniu serc itp.

 

Jakość wspólnej obecności, aby stworzyć świat, który jest do nas podobny.

 

 

Tańcząc wspólnie i z przyjemnością.

 

KIEDY?

25-26/11/2023

 

ZAPISY

biodanzawpolsce@gmail.com

 

CENA

Koszt całych warsztatów weekendowych: 650 zł.

 

Warsztaty są dla wszystkich. Wskazana wcześniejsza znajomość Biodanzy poprzez uczestnictwo w zajęciach (cotygodniowych lub stażowych). Wspomnij o tym zapisując się.

 

 

Jeżeli potrzebujesz fakturę, powiedz o tym wcześniej.

Aby zarezerwowac miejsce zapisz sie emailem  i wpłac zadatek w wysokosci 100 zł, napisz w przelewie „Warsztaty – Inteligencja serca”.

Agnieszka Sut Biodanza
Bank Millenium SA
NR KONTA: 43116022020000000389325050

Reszta max do 5 dni przed zajęciami, lub według uzgodnień z organizującą warsztaty.

Zadatek może zostać zwrócony tylko wtedy, gdy warsztaty nie odbędą się.

 

GDZIE?

Warsztaty odbędą się w Warszawie.

Bliżej daty podamy dokładny adres.

 

O PROWADZĄCYM  ZAJĘCIA

Olivier Dettwiler

Dyrektor szkoły Biodanza® w Genewie, Szwajcaria, nauczyciel dydaktyczny (1997) i facylitator przeszkolony przez Rolando Toro, twórcę Biodanzy, w europejskiej szkole Biodanza® w Szwajcarii w 1992 roku. Olivier Dettwiler był współzałożycielem szkoły Biodanza® w Montrealu , i jej współdyrektorem przez około dziesięć lat. Był także dyrektorem pedagogicznym Quebec City Biodanza School w latach 2017-2021.

 

Posiada tytuł magistra psychopedagogiki Uniwersytetu w Lozannie (Szwajcaria) i jest przeszkolony w zakresie terapii systemowej. Przez 20 lat pracował z dziećmi z poważnymi zaburzeniami osobowości w Genewie jako psychoedukator i terapeuta rodzinny.

 

Obecnie mieszka w Genewie i dzieli swój czas między szkolenie facylitatorów Biodanzy i nadzorowanie edukatorów stażystów w Haute école de Travail Social w Genewie.

Pracuje w różnych krajach europejskich oraz w Quebecu, aby rozwijać i promować Biodanza®.

 

 

ORGANIZUJĄCA WARSZTATY:
Agnieszka Sut, Certyfikowana Facilitatorka, Metodyczka Biodanza Sistema Rolando Toro®. Psycholożka. Naturopatka Psychosomatyczna.
Od 1998 mieszka na stałe we Włoszech i tam poznała Biodanzę, z którą jest związana od 2001 roku. Kształciła się w Szkole Biodanza® Sistema Rolando Toro w Padwie, a później w Centro Studi di Biodanza® w Bolognii uzyskując dyplom IBF Facilitatora Biodanza® Sistema Rolando Toro. Była szkolona również przez twórcę metody prof. Rolando Toro. Uzyskała kilka specjalizacji w wykorzystaniu metody (Biodanza w miejscu pracy – dla firm i zakładów pracy, Biodanza dla dzieci i młodzieży, Biodanza i Geriatria, Biodanza głos i instrumenty perkusyjne, Biodanza wodna).
W 2016 wprowadziła metodę Biodanzy do Polski promując ją poprzez warsztaty, zajęcia, uczestnictwo w festiwalach, konferencjach, zajęciach dla osób dorosłych (zajęcia rozwojowe poprzez pracę z ciałem), seniorów w Domach Opieki, seniorów z chorobą Parkinsona, w Centrach Aktywności Seniora, Uniwersytetach Trzeciego Wieku, dla dzieci oraz w firmach i miejscach pracy jako Team Building.
W lutym 2019 roku założyła pierwszą w Polsce Szkołę dla przyszłych nauczycieli Biodanza® IBF w Polsce. www.biodanza.org, gdzie do prowadzenia zajęć zaprasza najlepszych metodyków Biodanzy z całego świata.
Jest Prezesem Fundacji Biodanza Polska, której celem jest promocja zdrowego stylu życia oraz działań prozdrowotnych, ze szczególnym uwzględnieniem zajęć ruchowych, w tym metody Biodanza. Wykładowczyni uniwersytecka. Autorka książki  „Biodanza.Piękno ludzkich spotkań.”
www.biodanza.com.pl
FB Biodanza Polska Agnieszka Sut