Warsztaty Biodanzy SRT u źródeł Wisły

Juz po raz drugi Warsztaty Biodanzy tu, gdzie swój początek ma królowa polskich rzek, u stóp Baraniej Góry, w sercu Beskidu Śląskiego!

Biodanza® w roli głównej, ale także dużo więcej. Relaks, odpoczynek, nowe przyjaźnie, wspólne wędrówki, przegadane godziny, relaks w basenie bądź saunie.
Spotkanie z Biodanzą u źródeł Wisły, to powrót do źródeł. Powrót do początku i do naszych korzeni. W Biodanzy wykorzystujemy vivencie,każde ćwiczenie, aby poczuć intensywnie. Protovivencia to powrót do tej pierwszej emocji, która stworzyła nasze przyszłe doświadczenia. Nasze przyszłe istnienie w codziennym świecie. Nasze wybory i umiejętność bycia częścią życia. Powrót do źródeł to połączenie z naszym wewnętrznym dzieckiem, aby przetransformować naszą “dorosłą” codzienność. Transformacja zachodzi, gdy znajdujemy połączenia, poprzez czucie i doświadczenie. Dopełnienie, aby życie podążało w pełni ekspresji.

KIEDY?
23-26.10.2020 r.

GDZIE?
Dom Wczasowy „Beskidy” w Wiśle. https://www.dwbeskidy.com.pl/

KOSZT WARSZTATOW
Koszt warsztatow zapisy do 30 wrzesnia 400 zl
Od 1 pazdziernika 460 zl
Ilość miejsc ograniczona.

KOSZT NOCLEGU I WYZYWIENIA
390 zl
W pokojach 2-3 osobowych, 3 noce, śniadania i obiadokolacje wegetariańskie, rozpoczynamy kolacja w piatek i konczymy sniadaniem w poniedzialek, zaplata na miejscuIstnieje możliwość pokoju jednoosobowego za dopłatą;

PROGRAM (wstępny)
PIATEK 23 października.
Przyjazd i zakwaterowanie od godz. 15.00
Obiadokolacja godz 18.00
19.00-21.00 Biodanza
Sobota 24 października
Śniadanie
10.00-12-00 Biodanza.
Dla chętnych wycieczka na Trzy Kopce Wiślańskie bądź do magicznego drzewa na Cieńkowie. Zaleca się: wygodne sportowe buty, kurtkę chroniącą od wiatru i deszczu, butelkę na wodę.
Obiadokolacja – godz. 18.00.
Godz. 19.00 – 21.00 zajęcia Biodanzy
Niedziela 25 października
Śniadanie
10.00 – 12.00 Biodanza.
Propozycja spaceru po centrum Wisły.
16.00 – 18.00 Biodanza
Obiadokolacja
Poniedziałek 26 października
Śniadanie
10.00 Biodanza – pożegnanie w kręgu. Wyjazd

DODATKOWE ATRAKCJE:
Na miejscu, w cenie pobytu, do dyspozycji: korzystanie z bilardu oraz piłkarzyków. Nieograniczony dostęp do siłowni w godzinach 9:00-21:00
Relaks w SPA – basen z jacuzzi w cenie. Sauna w godzinach otwarcia dla zainteresowanych, za dodatkową opłatą.

JAK SIE ZAPISAĆ?
Szczegóły i zapisy: Katarzyna Koczwara (katarzyna.koczwara@gmail.com) – tel. 609 753 590
Informacje o warsztatach: Agnieszka Sut (biodanzawpolsce@gmail.com)

Ilość miejsc ograniczona. Obowiązuje zaliczka w wysokości 100 zł. (zwracana tylko w przypadku odwołania warsztatu). Reszta na miejscu lub przelewem przed warsztatami. Jeżeli potrzebujesz fakturę za warsztaty, powiedz o tym wcześniej.
Konto do wplaty Agnieszka Sut Biodanza: 43116022020000000389325050
Z dopiskiem: imie i nazwisko, warsztaty w Wisle

Warsztat odbędzie się z zachowaniem wszystkich zasad bezpieczeństwa obowiązujących w stanie epidemii.

CZYM JEST BIODANZA® System Rolando Toro?
Biodanza to metoda rozwojowa pracy z ciałem, ćwiczenia do specjalnie dobranej muzyki, które wywołują emocje potrzebne do prawidłowego funkcjonowania organizmu.

JAKIE KORZYŚCI OBSERWUJĄ U SIEBIE TAŃCZĄCY BIODANZĘ?
– redukcja stresu
– wzrost żywotności, chęci do życia
– poprawa kontaktów międzyludzkich (łatwiejsze nawiązywanie znajomości, przyjaźni)
– lepsze czucie własnego ciała i emocji
– uwolnienie kreatywności (sprawczości w życiu)

DLA KOGO?
– Dla osób które lubią rozwijać się poprzez pracę z ciałem
– Dla tych, którzy szukają formy wyrazu dla emocji w ciele
– Dla osób poszukujących nowej, łagodnej, a zarazem skutecznej metody rozwoju osobistego
– Dla chcących umocnić więzi międzyludzkie (funkcjonowanie w społeczności i grupie, pracy, rodzinie),
– Jako wsparcie dla osób z problemami psychosomatycznymi, z zaburzeniami odżywiania, z depresją
– Może być nową formą pracy dla osób profesjonalnie pracujących z ciałem, psychologów (w tym psychoonkologów), pedagogów, terapeutów, edukatorów pracujących z dziećmi i młodzieżą, z ludźmi starszymi, trenerów odpowiedzialnych za budowanie zespołów w firmach.
– Biodanzą mogą również zainteresować się rodzice poszukujący bezprzemocowej, pozawerbalnej metody komunikacji z dzieckiem.

Dzięki zajęciom Biodanzy czujemy się radośniejsi i łatwiej podejmujemy nowe wyzwania.
Biodanza pobudza nową wrażliwość w stronę życia poprzez odkrycie jego aspektów bardziej intymnych i przez to zaskakujących, poprawia relacje międzyludzkie, ułatwia zawieranie przyjaźni, pobudza pokrewieństwo z wyboru i pozwala na nowe formy kontaktów międzyludzkich.

W czasie zajęć przewidziane są:
—>ćwiczenia indywidualne
—>ćwiczenia w parach
—>ćwiczenia w małych podgrupach i w grupie do specjalnie dobranej muzyki.

O BIODANZIE
Poprzez pojedyncze vivencie (ćwiczenia intensywnie przeżyte) w czasie zajęć, będziemy pogłębiać naszą integrację ruchową, psychiczno– ruchową i wrażliwo-ruchową, uwrażliwiając się na impulsy płynące z naszego ciała i te które pojawiają się poprzez obecność i kontakt z drugą osobą i grupą.

Efekty Biodanzy są widoczne i odczuwalne i przenosimy je jako efekt do codziennego życia. Czujemy się radośniejsi, chętniej podejmujemy nowe wyzwania i szukamy nowych rozwiązań. Łatwiej wchodzimy w kontakt z innymi osobami i słuchamy swoich potrzeb.

W czasie zajęć progresywnie wchodzimy w vivencie (ćwiczenia intensywnie przeżyte) całą naszą osobą, budząc w nas archaiczną właściwość, jaką jest obudzenie w nas istoty muzycznej, wrażliwej na dźwięki (zachodzi to dzięki specjalnie dobranej muzyce, którą wykorzystujemy w czasie zajęć) co w konsekwencji prowadzi do obudzenia wielu instynktów, często zapomnianych w obecnym i nowoczesnym świecie.

Zajęcia Biodanzy są niewerbalne. W czasie trwania zajęć wchodzimy w kontakt z nami samymi, z drugą osobą i z grupą poprzez obecność i wzrok, starając się nie wprowadzać do komunikacji słowa, które poprzez to że absorbuje logiczną część mózgu, spłyca emocje które się pojawiają.

Kilka słów od prowadzącej:
Nazywam się Agnieszka Sut i jestem Certyfikowanym Nauczycielem, Metodykiem Biodanza® System Rolando Toro.
Od 1998 mieszkam we Włoszech i tam poznałam Biodanzę, z którą jestem związana od 2001 roku. W 2003 roku podjęłam naukę w trzyletniej Szkole Biodanzy® w Padwie, a później w Centro Studi di Biodanza® w Bolonii uzyskując dyplom IBF Facilitatora Biodanza® Systemu Rolando Toro.
Moje ciągłe poszukiwania i rozwój osobisty, ciekawość ludzi i świata realizuję poprzez Biodanzę szukając coraz głębszych sposobów wyrażenia osobowości i jak najbliższego połączenia z własnymi odczuciami i emocjami.
Uzyskałam specjalizację w metodzie Biodanza® w następujących dziedzinach:
Biodanza w miejscu pracy (dla firm i zakładów pracy),
Biodanzy dla dzieci i młodzieży
Biodanza glos i instrumenty perkusyjne
Biodanza wodna
Biodanza i Geriatria

Jestem częścią „Coordinamento Bresciano degli Insegnanti di Biodanza, który promuje system Biodanza w Bresci i okolicach (www.biodanzabrescia.org) oraz członkiem Stowarzyszenia włoskiego „Biodanza Italia”(www.biodanzaitalia.it)
Od dawna czułam , że moją misją jest „sianie ziarna Biodanzy” wszędzie tam, gdzie ludzie jej potrzebują.
W 2016 wprowadziłam metodę Biodanzy do Polski promumuję ją poprzez warsztaty, zajęcia, uczestnictwo w festiwalach, konferencjach. Proponując zajęcia dla osób dorosłych (zajęcia rozwojowe poprzez pracę z ciałem), seniorów w Domach Opieki, Uniwersytetach Trzeciego Wieku, dla dzieci, w firmach i miejscach pracy
W lutym 2019 roku założyłam pierwszą w Polsce Szkołę dla przyszłych nauczycieli Biodanza® IBF w Polsce. www.biodanza.org
Jestem Prezesem Fundacji Biodanza Polska, której celem jest promocja zdrowego stylu życia oraz działań prozdrowotnych, ze szczególnym uwzględnieniem zajęć ruchowych, w tym metody Biodanza.
Kształcę się nie tylko w metodzie Biodanzy, zwiększając kwalifikacje i doświadczenie.
Moje ostatnie doświadczenia to 3 letnia Szkoła Naturopatii Psychosomatycznej we włoskim Instytutu RIZA, i Psychologia na SWPS.
Moją wielką fascynacją jest praca z głosem rozumianym jako naturalny dźwięk, który jest częścią naszej osobowości i intymności.