Pracownia Psychologii Zdrowia Grażyna Kulka i Agnieszka Sut Biodanza SRT Polska
zaprasza 22 września 2020 na kolejny już warsztat w Olsztynie !!!! godz 17.00 – 21.30

BIODANZA – TANIEC ŻYCIA !!!!
„KREATYWNOŚĆ Życiowa a TWOJE WEWNĘTRZNE DZIECKO”
„Ludzie nie dlatego przestają się bawić, że się starzeją, lecz starzeją się, bo przestają się bawić… M. Twain
Nasze życie jest tym szczęśliwsze, im lepszy mamy kontakt z naszym Wewnętrznym Dzieckiem, które uosabia wszystko to, co jest związane z energią, witalnością, radością życia, spełnieniem i spontanicznością. Ta część naszej osobowości, uosabiająca radość i kreatywność. Od jej kondycji zależy poziom naszej satysfakcji z życia.
Mimo, że jesteś dorosły, Twoje Wewnętrzne Dziecko wciąż jest w Tobie. Każdy ma je w sobie, niezależnie od tego, ile ma lat. Wewnętrzne dziecko to Ty, kiedy cieszysz się jedząc lody, bawiąc się z domowym zwierzakiem, kiedy śpiewasz, kiedy ktoś Ciebie przytula, kiedy robisz, to co chcesz, czego potrzebujesz. To Wewnętrzne Dziecko w Nas pozwala nam spontanicznie, z lekkością ruszyć z miejsca w życiu, ekscytować się wciąż życiem. Wewnętrzne Dziecko to pierwotna twórcza energia, która pomaga wyzwolić nasz potencjał.

Biodanza to system, który integruje muzykę i ruch i emocje, umożliwia nawiązanie autentycznej relacji ze sobą, z innymi ludźmi oraz z otoczeniem, dzięki uważności i obecności w „tu i teraz”.
Biodanza to głęboko transformująca, a zarazem delikatna praca nad świadomością oparta na pracy z ciałem, ruchem i tańcem.
Integruje ciało, umysł, emocje i duszę poprzez doświadczenia określane mianem “vivencias”. Umożliwiają one dostęp do naszych pierwotnych emocji i pomagają wyrażać je poprzez ruch.
Biodanza opiera się na badaniach psychologicznych, filozoficznych, antropologii tańca i tradycyjnych rytuałach. Jeden z jej nauczycieli wyjaśnia pochodzenie słowa “biodanza” z greckiego bios oznaczającego życie, oraz z wywodzącego się z hiszpańskiego danza, które oznacza taniec. Zajęcia polegają na osobistym, bezpośrednim doświadczeniu – indywidualnie, w parach, podgrupach lub w grupie złożonej ze wszystkich uczestników. Podczas zajęć wykorzystuje muzykę, ruch i taniec aby umożliwić stworzenie harmonii i bliskości w relacjach międzyludzkich.
Biodanza Systemu Rolando Toro to metoda, która pracuje na potencjale możliwości każdego człowieka. Wykorzystuje metodę autorską twórcy systemu, prof. Rolando Toro, która bazuje na pozytywnych zasobach każdego z nas, odkrywając przed nami różne możliwości i formy ekspresji.

PROWADZĄCA:
Agnieszka Sut, Certyfikowana Facilitatorka, Metodyk Biodanza® System Rolando Toro.
Od 1998 mieszka na stałe we Włoszech i tam poznała Biodanzę, z którą jest związana od 2001 roku. Kształciła się w Szkole Biodanzy® w Padwie, a później w Centro Studi di Biodanza® w Bolognii uzyskując dyplom IBF Facilitatora Biodanza® Systemu Rolando Toro. Była szkolona również przez twórcę metody prof. Rolando Toro. Uzyskała kilka specjalizacji w wykorzystaniu metody (Biodanza w miejscu pracy -dla firm i zakładów pracy, Biodanza dla dzieci i młodzieży, Biodanza i Geriatria, Biodanza glos i instrumenty perkusyjne,Biodanza wodna).
W 2016 wprowadziła metodę Biodanzy do Polski promując ją poprzez warsztaty, zajęcia, uczestnictwo w festiwalach, konferencjach, zajęciach dla osób dorosłych (zajęcia rozwojowe poprzez pracę z ciałem), seniorów w Domach Opieki, seniorów z chorobą Parkinsona, w Centrach Aktywności Seniora, Uniwersytetach Trzeciego Wieku, dla dzieci oraz w firmach i miejscach pracy jako Team Building.
W lutym 2019 roku założyła pierwszą w Polsce Szkołę dla przyszłych nauczycieli Biodanza® IBF w Polsce. www.biodanza.org, gdzie do prowadzenia zajęć zaprasza najlepszych metodyków Biodanzy z całego świata.
Jest Prezesem Fundacji Biodanza Polska, której celem jest promocja zdrowego stylu życia oraz działań prozdrowotnych, ze szczególnym uwzględnieniem zajęć ruchowych, w tym metody Biodanza.
www.biodanza.com.pl
FB Biodanza Polska Agnieszka Sut
PRZECIWWSKAZANIA:
W zajęciach Biodanzy może uczestniczyć każdy bez względu na wiek, płeć, zdolności ruchowe i stan zdrowia.
Prosimy jednak o informację w przypadku: zażywania leków psychotropowych, nałogów w trakcie leczenia, problemów z sercem i ciśnieniem, słabowidzenia (niewidomi), poważnych operacji czy amputacji, które odbyły się w przeciągu ostatniego roku.
Kontakt z organizatorem w Olsztynie:
Grażyna Grace Kulka, psycholog, life coach, konsultant psychobiologii, promotor zdrowego stylu życia, WLB, studentka Międzynarodowej Szkoły Biodanzy SRT w Polsce.
600 609 868 lub FB Pracownia Psychologii Zdrowia Grażyna Kulka lub msn.
Warsztat 2 godzinny -50 zł, 4 godzinny- 100 zł, wpłaty na konto Pracownia Psychologii Zdrowia Grażyna Kulka: 10 1160 2202 0000 0004 6173 7502 „nazwisko warsztaty biodanzy”