Od Erosa do Transcendencji

Eros, bóg miłości i zakochania reprezentuje siłę życiową, jaką jest pragnienie. Pragnienie, które jednoczy i łączy nas ze sobą. Eros jest dążeniem do życia w przeciwieństwie do Tanatosa, który reprezentuje pęd ku śmierci.

Zakochanie wymaga założenia, że ​​żyjemy, że jesteśmy w kontakcie z własną energią życiową, z umiejętnością przekazywania tej energii obiektowi pożądania. Łączenie się z Erosem to przede wszystkim łączenie się z życiem i z chęcią życia, we wszystkich jego formach!

Kiedy doświadczamy tego głębokiego związku z życiem i ze sobą nawzajem, odkrywamy tajemnicę szczęścia. Czujemy że to czym jest profanum (profanum to przeciwieństwo sacrum), staje się święte. Że to, co boskie, jest tu na ziemi i że każdy akt można przeżywać w wymiarze transcendentnym. Tak samo jak mistyk, który pragnie doświadczenia boskości, w przeciwieństwie do teologa, który stara się zrozumieć boskość.

 

Celem warsztatów będzie skierowanie energii erotycznej i witalnej w stronę wymiaru mistycznego jako medytacyjnego narzędzia transcendencji i zespolenia z całością.

 

Warsztaty będą tłumaczone z języka włoskiego na język polski

 

KIEDY?

21-22 października 2023

ZAPISY

biodanzawpolsce@gmail.com

 

CENA

650 zł

 

Aby zarezerwowac miejsce zapisz sie i wpłac zadatek w wysokosci 100 zł, napisz w przelewie „Warsztaty –  Od Erosa do Transcendencji”.

Agnieszka Sut Biodanza
Bank Millenium SA
NR KONTA: 43116022020000000389325050

Reszta max do 5 dni przed zajęciami, lub według uzgodnień z organizującą warsztaty.

Zadatek może zostać zwrócony tylko wtedy, gdy warsztaty nie odbędą się.

 

GDZIE?

W Warszawie.

Dokładne miejsce podam bliżej warsztatów.

 

O PROWADZĄCYM ZAJĘCIA:

Riccardo Cazzullo

Jestem magistrem Psychologii i podążam za kierunkiem Psychologii Pozytywnej zgodnie z badaniami i wizją Martina Seligmana i Mihaly Csikszentmihalyi. Jestem związana z Włoskim Stowarzyszeniem Psychologii Pozytywnej – SIPP.

Od prawie dwudziestu lat praktykuję,pogłębiam i facylituję Biodanza Sistema Rolando Toro.

Jestem współdyrektorem Szkoły Biodanzy dla przyszłych profesjonalnych operatorów Biodanzy w Ligurii, przestrzeni otwartej również na ścieżki doświadczenia i rozwój osobisty.

Prowadzę również seminaria w innych szkołach oraz kursy i seminaria w Genui, La Spezia i warsztaty w innych regionach Włoch.

Jestem trenerem w interdyscyplinarnym rozszerzeniu Biodanza & Social Theatre skierowanym do już przeszkolonych operatorów Biodanzy i Biocentric Theatre.

Jestem doradcą o zintegrowanej, pluralistycznej orientacji Gestalt.

Mam doświadczenie w Rodzinnych Konstelacjach Systemowych, które wykorzystuję głównie w indywidualnych sesjach Poradnictwa Systemowego lub w seminariach grupowych integrujących je z Biodanzą.

Jestem przeszkolony w zakresie Teatru Społecznego i Wspólnotowego oraz Gestalt Sensitive Massage (masaż kalifornijski).

 

O ORGANIZUJĄCEJ ZAJĘCIA
Agnieszka Sut, Certyfikowana Facilitatorka, Metodyczka Biodanza® Sistema Rolando Toro. Psycholożka i Naturopatka Psychosomatyczna.
Od 1998 mieszka na stałe we Włoszech i tam poznała Biodanzę, z którą jest związana od 2001 roku. Kształciła się w Szkole Biodanza® w Padwie, a później w Centro Studi di Biodanza® w Bolognii uzyskując dyplom IBF Facilitatora Biodanza® Sistema Rolando Toro. Była szkolona również przez twórcę metody prof. Rolando Toro. Uzyskała kilka specjalizacji w wykorzystaniu metody (Biodanza w miejscu pracy – dla firm i zakładów pracy, Biodanza dla dzieci i młodzieży, Biodanza i Geriatria, Biodanza glos i instrumenty perkusyjne, Biodanza wodna).
W 2016 wprowadziła metodę Biodanzy do Polski promując ją poprzez warsztaty, zajęcia, uczestnictwo w festiwalach, konferencjach, zajęciach dla osób dorosłych (zajęcia rozwojowe poprzez pracę z ciałem), seniorów w Domach Opieki, seniorów z chorobą Parkinsona, w Centrach Aktywności Seniora, Uniwersytetach Trzeciego Wieku, dla dzieci oraz w firmach i miejscach pracy jako Team Building.

Wykładowczyni uniwersytecka (SWPS, Wyższa Szkoła Nauk Stosowanych), współdyrektorka Szkoły Biodanza IBFed SRT. Prezeska Fundacji Biodanza Polska, której celem jest promocja zdrowego stylu życia oraz działań prozdrowotnych, ze szczególnym uwzględnieniem zajęć ruchowych, w tym metody Biodanza.
www.biodanza.com.pl
FB Biodanza Polska Agnieszka Sut

PRZECIWWSKAZANIA:
W zajęciach Biodanzy może uczestniczyć każdy bez względu na wiek, płeć, zdolności ruchowe i stan zdrowia.
Prosimy jednak o informację w przypadku: zażywania leków psychotropowych, nałogów w trakcie leczenia, problemów z sercem i ciśnieniem, słabowidzenia (niewidomi), poważnych operacji czy amputacji, które odbyły się w przeciągu ostatniego roku.