Z radością otwieramy kolejne warsztaty z cyklu Agnieszka Sut Biodanza zaprasza.
 
(workshop will be translated from italian to polish)
 
TOŻSAMOŚĆ POKAZUJE SIĘ POPRZEZ SIŁY NATURY. BIODANZA I 4 ZWIERZĘTA
 
L’IDENTITA’ SI MANIFESTA ATTRAVERSO LE FORZE DELLA NATURA. LE DANZE DEI 4 ANIMALI.
 
 
Tańce inspirowane ruchami zwierząt wywodzą się z dawnych czasów, kiedy człowiek był zanurzony w relacji z przyrodą i wszechświatem, a zwierzęta reprezentowały aspekty jego cielesności i sił, które „żyły” nim i wydawały się go posiadać.
 
Dzisiaj dla nas tańce 4 zwierząt dają poczucie głębokiej percepcji, rozpoznania i połączenia z naszymi instynktami i naszą biologiczną naturą, to znaczy z podstawowymi siłami, które utrzymują nas przywiązanymi do pulsacji jaką jest życie.
Rolando Toro zdefiniował instynkt jako formę „kosmicznej” mądrości, ogromnego dziedzictwa instynktownych odpowiedzi ukrytych pod warstwami edukacji i zasad, ale zawsze stanowiących podstawę wszystkich naszych reakcji na życie.
Propozycja ta, jest więc podróżą, która budzi naszą autentyczną, i która poprzez cztery zwierzęta, postrzegane jako archetypy, niezbędne, autentyczne siły, które są w nas, pomaga nam odzyskać kontakt z naszymi naturalnymi instynktami.
Tańce ekspresyjne czterech zwierząt mają niezwykły efekt witalizujący, stymulujący kreatywność i aktywujący prawdziwe archetypy psychomotoryczne
 
WĄŻ, kręty i zmysłowy, pierwotny symbol seksualności, symbolicznie związany z elementem Ziemi, pozwala nam odzyskać naszą „bazę”, nasze centrum, kontakt z ziemią, krętość ruchu, zdolność do wybierania i uwodzenia.
 
TYGRYS, zwarty i zdeterminowany, zwinny i potężny, naznacza granice temu co zagraża naszemu terytorium. Symbolicznie powiązany z elementem ognia, łączy nas z naszym „impulsem życiowym”, z naszą determinacją i wewnętrzną siłą, z naszą zdolnością do działania z pasją i intensywnością oraz daje nam pewność siebie.
 
CZAPLA porusza się w locie i jest symbolicznie powiązana z żywiołem powietrza. Prowadzi nas do kontaktu z wolnością marzeń i ideałów, zachęca nas do zdjęcia i usunięcia ciężaru, do odkrywania nowych horyzontów egzystencjalnych, do pójścia dalej, do spojrzenia na to, co zbliża się do nas z daleka.
Jej cechami są wdzięk, lekkość, zdolność latania, widzenie z góry, transcendencja. tworzy impuls do niezależności, przełamując patologiczne sytuacje uzależnienia.
 
HIPOPOTAM ma miękkość i lenistwo głębokiej wody, przyjemność bez złośliwości, pożywienie, relaks, połączenie, więź. Symbolicznie związany z żywiołem wody, łączy nas ze zdolnością do odczuwania przyjemności, ze zmysłowością, odkrywając na nowo rozpłynięcie i dobrobyt życia. Łączy nas z instynktem towarzyskim, z chęcią nawiązania kontaktu z podobnymi nam.
 
Warsztaty są polecane dla osób, które już spróbowały metody Biodanza.
 
KIEDY
21-22 listopada 2020
 
GDZIE
Ul. Twarda 42/3 piętro, Studio Oddaj Ciężar, Warszawa
 
CENA WARSZTATU
655 ZŁ
Aby potwierdzić udział, prosimy o wpłatę zadatku w wysokości 100 zl na konto Agnieszka Sut Biodanza NR KONTA: 43116022020000000389325050 z dopiskiem – Imię i nazwisko, warsztaty Tożsamość i siły natury
 
 
INFORMACJE I ZAPISY biodanzawpolsce@gmail.com
 
O PROWADZĄCEJ ZAJĘCIA
 
 
Micaela Bianco
Terapeutka Rehabilitantka, od 1984 pracuje z osobami niepełnosprawnymi. W 1998 poznaje metodę Biodanzy. W 2002 uzyskuje tytuł Certyfikowanego Facilitatora w Szkole Biodanza® Systemu Rolando Toro w Padwie. W 2004 w Szkole Biodanza®, Sistemu Rolando Toro w Mediolanie zostaje Tutorem i Dydaktą metody. Dyrektorka pierwszej polskiej Szkoły IBF Biodanza® Systemu Rolando Toro
Ukończyła następujące specjalizaje: Biodanza dla dzieci i młodzieży; Biodanza w wodzie; Tożsamość i 4 żywioły; Biodanza i integracja kobiecości; Biodanza integracja męskości i kobiecości; Drzewo pragnień; Głos, muzyka i instrumenty percusyjne; Biodanza kliniczna; Projekt Minotaur.
Od 2002 prowadzi cotygodzniowe zajęcia i warsztaty Biodanzy dla dorosłych, kobiet, kobiet po mastektomi, dla pracowników struktur społeczno-sanitarnych, dzieci w szkołach podstawowych, osób z trudnościami psychcznymi.
Jest dydaktą w Szkołach Biodanzy w Bolonii, Mediolanie, Rzymi i Genui.
Współpracuje z Uniwersytetem Bicocca w Mediolanie, gdzie prowadzi kursy edukacyjne na temat mediacji ciałą ze studentami Nauk Edukacyjnych.
Uzyskała Dyplom Analityka Biograficznego o ukierunkowaniu Filozoficznym w Mediolanie, w Philo Scuola Superiore di Pratiche Filosofiche, pod patronatem Uniwersytu Bicocca z Mediolanu.
Micaela uważa, że poszukiwanie w ruchu podstawowych powiązań z naszą egzystencją jest fundamentalne.
Jej praca jest skierowane w stronę poszukiwania i przezwyciężania dualizmu jaki jest pomiędzy umysłem i ciałem. Proponuje procesy, które idą w stronę połączenia doświadczeń płynących z ciała z doświadczeniami emocjonalnymi, intelektualnymi, filozoficznymi.
 
O BIODANZY
Jeżeli jeszcze nie doświadczyłaś/ łeś czym jest Biodanza więcej informacji znajdziesz na FP Biodanza Polska Agnieszka Sut i na stronie www.biodanza.com.pl
 
BIODANZA metoda pracy z ciałem poprzez muzykę, taniec i ruch:
 
Powstała w latach 60-ch w Chile na Uniwersytecie.
Podstawą Biodanzy jest antropologia, psychologia i biologia.
A jej twórca za swój wkład w rozwój ludzkości został nominowany do Pokojowej Nagrody Nobla.
 
Biodanza jest jednym z najlepiej zbadanych naukowo metod pracy z ciałem.
 
JAKIE KORZYŚCI OBSERWUJĄ U SIEBIE TAŃCZĄCY BIODANZĘ?
– redukcja stresu,
– wzrost żywotnośc, witalności, chęci do życia,
– łatwiejsze nawiązywanie znajomości, przyjaźni, poprawa kontaktów międzyludzkich,
– lepsze czucie własnego ciała i emocji,
– rozwinięcie kreatywności i sprawczości w życiu,
 
DLA KOGO?
– Dla osób poszukujących nowej, łagodnej, a zarazem skutecznej metody rozwoju osobistego,
– Dla chcących umocnić więzi międzyludzkie (funkcjonowanie w społeczności i grupie, pracy, rodzinie),
– Jako wsparcie dla osób z problemami psychosomatycznymi, z zaburzeniami odżywiania, z depresją
– Może być nową formą pracy dla osób profesjonalnie pracujących z ciałem, psychologów (w tym psychoonkologów), pedagogów, terapeutów, edukatorów pracujących z dziećmi i młodzieżą, z ludźmi starszymi, trenerów odpowiedzialnych za budowanie zespołów w firmach.
 
W Biodanzie używa się specjalnie wybranej muzyki i ćwiczeń (ćwiczenia indywidualne, w parach, grupach, podgrupach).
Aby praktykować Biodanze nie jest konieczna umiejętność tańca.
 
Zajęcia są dla wszystkich grup wiekowych oraz dla kobiet w ciąży.
 
Większa część zajęć jest niewerbalna, komunikujemy się poprzez taniec, ruch, wzrok, obecność.
 
Niektóre ćwiczenia służą zintegrowaniu ciała, a inne głębokiemu uwrażliwieniu. Jeszcze inne za cel stawiają sobie rozwój ekspresyjności i potencjału genetycznego.
 
Biodanza jest znana na całym świecie http://www.biodanza.org/ i już bardzo niedługo będziemy mieli pierwsze cotygodniowe zajęciaw Polsce, dzięki Szkole dla przyszłych Facilitatorów.