TOŻSAMOŚĆ POKAZUJE SIĘ POPRZEZ SIŁY NATURY. BIODANZA I 4 ZWIERZĘTA

Tańce inspirowane ruchami zwierząt wywodzą się z dawnych czasów, kiedy człowiek był zanurzony w relacji z przyrodą i wszechświatem, a zwierzęta reprezentowały aspekty jego cielesności i sił, które „żyły” nim i wydawały się go posiadać.

Dzisiaj dla nas tańce 4 zwierząt dają poczucie głębokiej percepcji, rozpoznania i połączenia z naszymi instynktami i naszą biologiczną naturą, to znaczy z podstawowymi siłami, które utrzymują nas przywiązanymi do pulsacji jaką jest życie.
Rolando Toro zdefiniował instynkt jako formę „kosmicznej” mądrości, ogromnego dziedzictwa instynktownych odpowiedzi ukrytych pod warstwami edukacji i zasad, ale zawsze stanowiących podstawę wszystkich naszych reakcji na życie.
Propozycja ta, jest więc podróżą, która budzi naszą autentyczną, i która poprzez cztery zwierzęta, postrzegane jako archetypy, niezbędne, autentyczne siły, które są w nas, pomaga nam odzyskać kontakt z naszymi naturalnymi instynktami.
Tańce ekspresyjne czterech zwierząt mają niezwykły efekt witalizujący, stymulujący kreatywność i aktywujący prawdziwe archetypy psychomotoryczne

WĄŻ, kręty i zmysłowy, pierwotny symbol seksualności, symbolicznie związany z elementem Ziemi, pozwala nam odzyskać naszą „bazę”, nasze centrum, kontakt z ziemią, krętość ruchu, zdolność do wybierania i uwodzenia.

TYGRYS, zwarty i zdeterminowany, zwinny i potężny, naznacza granice temu co zagraża naszemu terytorium. Symbolicznie powiązany z elementem ognia, łączy nas z naszym „impulsem życiowym”, z naszą determinacją i wewnętrzną siłą, z naszą zdolnością do działania z pasją i intensywnością oraz daje nam pewność siebie.

CZAPLA porusza się w locie i jest symbolicznie powiązana z żywiołem powietrza. Prowadzi nas do kontaktu z wolnością marzeń i ideałów, zachęca nas do zdjęcia i usunięcia ciężaru, do odkrywania nowych horyzontów egzystencjalnych, do pójścia dalej, do spojrzenia na to, co zbliża się do nas z daleka.
Jej cechami są wdzięk, lekkość, zdolność latania, widzenie z góry, transcendencja. tworzy impuls do niezależności, przełamując patologiczne sytuacje uzależnienia.

HIPOPOTAM ma miękkość i lenistwo głębokiej wody, przyjemność bez złośliwości, pożywienie, relaks, połączenie, więź. Symbolicznie związany z żywiołem wody, łączy nas ze zdolnością do odczuwania przyjemności, ze zmysłowością, odkrywając na nowo rozpłynięcie i dobrobyt życia. Łączy nas z instynktem towarzyskim, z chęcią nawiązania kontaktu z podobnymi nam.

KIEDY
20-21 listopada 2021

 

Sobota 20 listopada

14.00 – 16.30 Vivencia

16.30 – 17.00 pausa

17.00 – 20.30 Vivencia

Niedziela 21 listopada

9.30 – 13.00

14.30 – 18.00

GDZIE
Trzcinsk k/Tczewa, Ośrodek Wspólne Dobro

www.wspolnedobro.pl

 

CENA WARSZTATU
655 ZŁ

Aby potwierdzić udział prosimy o wpłatę zadatku 50 zł na następujące konto z dopiskiem – Biodanza i 4 zwierzęta

NR KONTA: 43116022020000000389325050, Bank Millennium, Agnieszka Sut Biodanza

Zapisy:

biodanzawpolsce@gmail.com

O PROWADZĄCEJ ZAJĘCIA
Micaela Bianco
Terapeutka Rehabilitantka, od 1984 pracuje z osobami niepełnosprawnymi. W 1998 poznaje metodę Biodanzy. W 2002 uzyskuje tytuł Certyfikowanego Facilitatora w Szkole Biodanza® Systemu Rolando Toro w Padwie. W 2004 w Szkole Biodanza®, Sistemu Rolando Toro w Mediolanie zostaje Tutorem i Dydaktą metody. Dyrektorka pierwszej polskiej Szkoły IBF Biodanza® Systemu Rolando Toro
Ukończyła następujące specjalizaje: Biodanza dla dzieci i młodzieży; Biodanza w wodzie; Tożsamość i 4 żywioły; Biodanza i integracja kobiecości; Biodanza integracja męskości i kobiecości; Drzewo pragnień; Głos, muzyka i instrumenty percusyjne; Biodanza kliniczna; Projekt Minotaur.
Od 2002 prowadzi cotygodzniowe zajęcia i warsztaty Biodanzy dla dorosłych, kobiet, kobiet po mastektomi, dla pracowników struktur społeczno-sanitarnych, dzieci w szkołach podstawowych, osób z trudnościami psychcznymi.

Dyrektorka Szkoły Biodanzy w Polsce.
Jest dydaktą w Szkołach Biodanzy w Bolonii, Mediolanie, Rzymi i Genui.
Współpracuje z Uniwersytetem Bicocca w Mediolanie, gdzie prowadzi kursy edukacyjne na temat mediacji ciałą ze studentami Nauk Edukacyjnych.
Uzyskała Dyplom Analityka Biograficznego o ukierunkowaniu Filozoficznym w Mediolanie, w Philo Scuola Superiore di Pratiche Filosofiche, pod patronatem Uniwersytu Bicocca z Mediolanu.
Micaela uważa, że poszukiwanie w ruchu podstawowych powiązań z naszą egzystencją jest fundamentalne.
Jej praca jest skierowane w stronę poszukiwania i przezwyciężania dualizmu jaki jest pomiędzy umysłem i ciałem. Proponuje procesy, które idą w stronę połączenia doświadczeń płynących z ciała z doświadczeniami emocjonalnymi, intelektualnymi, filozoficznymi.

 

O ORGANIZUJĄCEJ ZAJĘCIA

Agnieszka Sut, Certyfikowana Facilitatorka, Metodyk Biodanza® System Rolando Toro.
Od 1998 mieszka na stałe we Włoszech i tam poznała Biodanzę, z którą jest związana od 2001 roku. Kształciła się w Szkole Biodanza® w Padwie, a później w Centro Studi di Biodanza® w Bolognii uzyskując dyplom IBF Facilitatora Biodanza® Systemu Rolando Toro. Była szkolona również przez twórcę metody prof. Rolando Toro. Uzyskała kilka specjalizacji w wykorzystaniu metody (Biodanza w miejscu pracy – dla firm i zakładów pracy, Biodanza dla dzieci i młodzieży, Biodanza i Geriatria, Biodanza glos i instrumenty perkusyjne, Biodanza wodna).
W 2016 wprowadziła metodę Biodanzy do Polski promując ją poprzez warsztaty, zajęcia, uczestnictwo w festiwalach, konferencjach, zajęciach dla osób dorosłych (zajęcia rozwojowe poprzez pracę z ciałem), seniorów w Domach Opieki, seniorów z chorobą Parkinsona, w Centrach Aktywności Seniora, Uniwersytetach Trzeciego Wieku, dla dzieci oraz w firmach i miejscach pracy jako Team Building.
W lutym 2019 roku założyła pierwszą w Polsce Szkołę dla przyszłych nauczycieli Biodanza® IBF w Polsce. www.biodanza.org, gdzie do prowadzenia zajęć zaprasza najlepszych metodyków Biodanzy z całego świata.
Jest Prezesem Fundacji Biodanza Polska, której celem jest promocja zdrowego stylu życia oraz działań prozdrowotnych, ze szczególnym uwzględnieniem zajęć ruchowych, w tym metody Biodanza.
www.biodanza.com.pl
FB Biodanza Polska Agnieszka Sut

O BIODANZY
Jeżeli jeszcze nie doświadczyłaś/ łeś czym jest Biodanza więcej informacji znajdziesz na FP Biodanza Polska Agnieszka Sut i na stronie www.biodanza.com.pl

BIODANZA metodzie pracy z ciałem poprzez muzykę, taniec i ruch:

Powstała w latach 60-ch w Chile na Uniwersytecie.
Podstawą Biodanzy jest antropologia, psychologia i biologia.
A jej twórca za swój wkład w rozwój ludzkości został nominowany do Pokojowej Nagrody Nobla.

Biodanza jest jednym z najlepiej zbadanych naukowo metod pracy z ciałem.

JAKIE KORZYŚCI OBSERWUJĄ U SIEBIE TAŃCZĄCY BIODANZĘ?
– redukcja stresu,
– wzrost żywotnośc, witalności, chęci do życia,
– łatwiejsze nawiązywanie znajomości, przyjaźni, poprawa kontaktów międzyludzkich,
– lepsze czucie własnego ciała i emocji,
– rozwinięcie kreatywności i sprawczości w życiu,

DLA KOGO?
– Dla osób poszukujących nowej, łagodnej, a zarazem skutecznej metody rozwoju osobistego,
– Dla chcących umocnić więzi międzyludzkie (funkcjonowanie w społeczności i grupie, pracy, rodzinie),
– Jako wsparcie dla osób z problemami psychosomatycznymi, z zaburzeniami odżywiania, z depresją
– Może być nową formą pracy dla osób profesjonalnie pracujących z ciałem, psychologów (w tym psychoonkologów), pedagogów, terapeutów, edukatorów pracujących z dziećmi i młodzieżą, z ludźmi starszymi, trenerów odpowiedzialnych za budowanie zespołów w firmach.

W Biodanzie używa się specjalnie wybranej muzyki i ćwiczeń (ćwiczenia indywidualne, w parach, grupach, podgrupach).
Aby praktykować Biodanze nie jest konieczna umiejętność tańca.

Zajęcia są dla wszystkich grup wiekowych oraz dla kobiet w ciąży.