Z cyklu „Agnieszka Sut Biodanza ZAPRASZA” – Biodanza i Kreatywność Egzystencjalna z Monicą Turco
„Jeśli Biodanza coś mi podarowała, to są tym wewnętrzne narzędzia do wyrażania siebie i przekształcania mojego życia w dzieło sztuki. Nauczyłam się pozwalać sobie na życie, stając się coraz mniej osądzającą moje wybory i emocje.” Pisze Monica Turco
 
Dzięki środowisku które jest ochraniające i uczuciowe i które powstaje w Biodanzie, możemy osiągnąć silne zaufanie do naszych uczuć i sposobów patrzenia na życie. Możemy również zrozumieć, jak stawić czoła naszej wolności i wolności innych.
Biodanza na świeżym powietrzu i w lesie sprawi, że nasz czas zwolni, a nasza wrażliwość otworzy się na znalezienie wewnętrznych zasobów do życia. Natura nie tylko nas spowalnia, ale także stymuluje instynktowne reakcje, które generują wielki entuzjazm i chęć znalezienia nowych sposobów wyrażania siebie.
Będziemy tańczyć w ciszy, z powietrzem i ziemią, z naszymi głosami i kolorami. Jeśli pozwoli na to czas i energia grupy, będziemy tańczyć w nocy pod gwiazdami, a nawet o świcie.
 
Warsztaty są polecane wyłącznie dla osób, które już doświadczyły metody Biodanza.
 
Wydarzenia na FP Biodanza Polska Agnieszka Sut
 
KIEDY
15-16 sierpnia 2020
Rozpoczynamy ok. godziny 10.00 w sobotę. Kończymy około godziny 18 w niedzielę.
 
CENA WARSZTATU
655 ZŁ
Cena noclegu jak poniżej
 
GDZIE
W Ośrodku „Wspólne Dobro” w Trzcińsku koło Tczewa
www.wspolnedobro.pl
Nocleg w pokojach 2/3/4 osobowych. Wspólne przestrzenie. Wysoki standard.
Cena za nocleg 50 zł/noc. W cenie pościel i ręczniki. Zapłata na miejscu.
Dla osób zainteresowanych jest możliwość przyjazdu w piątek i przedłużenia pobytu.
Dookoła las i jezioro blisko. Możliwość zorganizowania spływu kajakowego po warsztatach.
 
ZAPISY
email do biodanzawpolsce@gmail.com opisując swoje doświadczenia w metodzie Biodanza.
Ilość miejsc ograniczona przestrzenią która nas przyjmuje.
 
POSIŁKI
We własnym zakresie, do podzielenia się przy wspólnym stole z innymi uczestnikami zajęć.
Jest możliwość samodzielnego przygotowania jak również podgrzania posiłków przywiezionych z domu. W ośrodku jest kuchnia i wspólne przestrzenie do podzielenia sie tym co przywiezie każdy z uczestników.
Z kilkudniowym wyprzedzeniem, jest możliwość zamówienia u sołtysowej mleka, śmietany, twarogu, jajek, masła, serka topionego. Będę zbierała zamówienia i podam ceny 1,5 tygodnie przed zajęciami.
Możliwość zamówienia chleba na naturalnym zakwasie, pieczonego przez przyjaciół.
Możliwość obiadu wegetariańskiego 30 zł, jeżeli większość uczestników będzie zainteresowana, do potwierdzenia. Obiad z dwóch dań plus deser.
10 minut na piechotę jest sklep spożywczy.
 
O PROWADZĄCEJ ZAJĘCIA
Monica Turco, urodzona w Wenezuelii z rodziców włoskiego pochodzenia, powróciła do Włoch w 1992. Już od 16 lat prowadziała zajęcia tańca jazzowego dla dzieci. Pracowała z grupami dzieci z opóźnieniem mentalnym i rozwojowym i porażeniem mózgowym. Prowadząc konsultacje Psychopedagogiczne w dwóch szkołach, poprawdziła projekty dla dzieci z trudnością w uczeniu się, wykorzystując techniki pracy z ciałem.
Prowadzi zajęcia Biodanza® od 1991
Koorydnatorka Szkoły w Bolognii i przez 2 cykle Dyrektorka Szkoły Biodanza Rolando Toro w Rzymie we Włoszech.
Prowadzi warsztaty ze specjalizacji wykorzystania metody Biodanza® dla dzieci i młodzieży od 1994, która jest warsztatami i Specjalizacją dla przyszłych Facilitatorów Biodanzy. Prowadzi zajęcia Niemczech, Francji, Hiszpanii, Brazylii, Izraelu Norwegii i Włoszech. Monica była metodykiem w Szkole Biodanzy w Polsce, prowadząc zajęcia z Transu i Regresji.
Razem z Rolando Toro, Ruth Cavalcante e Angelina Pereira poprowadziła Specjalizację z Biodanzy i Edukacji Biocentrycznej w São Paulo – Brazylia w 2002.
Współpracowała z Uniwersytetem w Bolonii, Wydział Nauk Edukacyjnych jako Facilitatorka Biodanzy w projekcie Tempus w Rosji.
Prowadzi zajęcia dla doroslych, w żłobkach i przedszkolach, szkołach podstawowych, gimnazjach i szkołach średnich. Zajęcia dla młodzieży sprawnej inaczej, z porażeniem mózgowym (1995-2005), dla osób z dyskonfortem psychicznym, w specjalistycznych strukturach (2001-2005).
Pogłębia swoje poszukiwania w stronę Kreatywności egzystencjalnej, Transu jako narzędzia które uzdrawia i głęboko łączy ze wszechświatem, i Edukacji Biocentrycznej jako ścieżki edukacyjnej gdzie świadomość życia w środku i na zewnatrz jest podstawą wyboru.