POETYKA CZUŁOŚCI

Odrodzenie poprzez Masaż Biointegracyjny.

Biodanza, Edukacja ukierunkowana na Kontakt i Masaż Biointegracyjny

 

Masaż w Biodanzy może być jedynie „poetyką” pełną znaczących ekspresji, pełną uczuciowej intencji w połączeniu i empatii, która przynosi ukojenie, harmonię, przyjemność, integrację i … wzmacnia Tożsamość. Ta poetyka to czułość wyrażająca się w Dobrym Kontakcie: w podstawowej potrzebie, bez którego to kontaktu człowiek choruje.

 

Dobry Kontakt sprawia przyjemność, rozpuszcza chroniczne napięcia, które oddzielają nas od nas samych i od świata. Poprzez Dobry Dotyk stajemy się świadomi każdego obszaru ciała, rozumiemy, że nasze ciało jest źródłem przyjemności. Aby dawać i otrzymywać przyjemność, konieczne jest nauczenie się i odżywianie dobrego dotyku: dotyku obecnego, pełnego szacunku, czułego i wrażliwego, słuchającego z empatią. Tego nie można nauczyć się z książek: jedynym sposobem jest vivencia, nauczenie się dotykania i bycia dotykanym.

 

Nasza kultura ogranicza kontakt uczuciowy do zakodyfikowanych sytuacji, edukacja uczy nas wielu rzeczy, ale nie uczy, jak dobrze czuć się z bliskimi nam ludźmi, których kochamy. Biodanza w połączeniu ze sztuką masażu tworzy ochronne środowisko, w którym można rozpuścić opory przed dawaniem i otrzymywaniem miłości poprzez delikatność i uwagę zintegrowanych i obecnych gestów. Wraz z Masażem Biointegracyjnym zaproponowane zostaną zabawy w kontakcie, ćwiczenia integracji ciała, komunikacja afektywna i zmysłowa, które pozwolą rozwinąć wrażliwość skóry na przyjemność, umiejętność kontaktu ze sobą oraz umiejętność udzielania informacji w feedbacku. W Biodanzy i Edukacji ukierunkowanej na Kontakt oraz Masaż Biointegracyjny,  vivencia pozwala na narodziny obiegu Uniwersalnej Miłości, który czyni każdy gest Świętym. Program warsztatów:W czasie tego weekendu odbędą się 4 zajęcia. Każde z nich będzie trwało 3 godziny Tematyka Vivencyjna:

 

–        Integracja grupy-        Podążanie w czuciu: Integracja afektywno-motoryczna-        Podniesienie wrażliwości skóry-        Intencja miłości: kiedy ręce dotykają serca-        Zabawy w kontakcie, zabawy zaufania-        Połączenie z drugą osobą-        3 rodzaje dotknięć, które łączą z drugą osobą-        Odkrycie zmysłowości i elementu jakim jest olej-        Bezwarunkowa czułość

 

Warsztaty będą tłumaczone z języka włoskiego na język polski.

 

KIEDY?

13-14/05/2023

 

ZAPISY

biodanzawpolsce@gmail.com

 

CENA

Koszt całych warsztatów weekendowych: 650 zł.

Warsztaty są dla wszystkich. Wskazana wcześniejsza znajomość Biodanzy poprzez uczestnictwo w zajęciach (cotygodniowych lub stażowych). Wspomnij o tym zapisując się.

 

Dla uczestników I i II Cyklu Szkoły Biodanza zniżka 10%. Koszt 617,50 zł

 

Jeżeli potrzebujesz fakturę, powiedz o tym wcześniej.

Ilość miejsc ograniczona.

Aby zarezerwowac miejsce zapisz sie i wpłac zadatek w wysokosci 100 zł, napisz w przelewie „Warsztaty – Poetyka Czułości”.

Agnieszka Sut Biodanza
Bank Millenium SA
NR KONTA: 43116022020000000389325050

Reszta max do 5 dni przed zajęciami, lub według uzgodnień z organizującą warsztaty.

Zadatek może zostać zwrócony tylko wtedy, gdy warsztaty nie odbędą się. W wyjątkowych przypadkach, w  porozumieniu z organizującą zajęcia, część zadatku może zostać przełożona na inne warsztaty.

 

GDZIE?

Ośrodek Wspólne Dobro w Trzcińsku koło Tczewa

www.wspolnedobro.pl

Dojazd jest bardzo prosty i dobrze opisany na stronie, gdzie możecie znaleźć również inne
informacje na temat ośrodka.

Nocleg w pokojach 2/3/4 osobowych. Wspólne przestrzenie.

Koszt noclegu w Ośrodku 80 zł/za noc.

Koszt pobytu w Ośrodku bez noclegu 30 zł/za dzień.

Płatność za nocleg i pobyt na miejscu.

W ośrodku jest sauna 10 zł/od osoby, możliwość rozpalenia ogniska 30zł/taczka drewna lub drewno z pobliskiego lasu.

POSIŁKI

We własnym zakresie.

Jest mozliwosc samodzielnego podgrzania posilkow przywiezionych z domu. W ośrodku jest kuchnia i wspólne przestrzenie do podzielenia sie tym co przywiezie każdy z uczestników.

W pobliżu sklep. 10 minut na piechotę od ośrodka.

Jest możliwość zakupienia mleka, jajek, śmietany itd od zaprzyjaźnionego rolnika. 5 minut drogi na piechotę od ośrodka.

Bliżej daty warsztatów jest możliwość zamównienia chleba na naturalnym zakwasie pieczonego w domu.

 

 

 

O PROWADZĄCEJ ZAJĘCIA

Sandra Salmaso

Kształciła się jako nauczycielka (1994) i Metodyczka Biodanzy w 1995 roku w I Cyklu włoskiej szkoły prowadzonej przez samego Rolando Toro, który powierzył jej współkierowanie szkołą Biodanzy w Triveneto w 2001 roku.Ze współpracy z R. Toro Aranedą narodziły się dwa rozszerzenia: „Biodanza i tańce Podstawowych Kolorów” oraz „Biodanza i Edukacja ukierunkowana na Kontakt”, których była autorką.

 

W 1996 roku Edukacja ukierunkowana na Kontakt stała się specjalizacją facylitatorów Biodanzy, prowadząc ich do rozpowszechniania Dobrego Kontaktu w wielu szkołach Biodanzy na całym świecie.Jej zainteresowanie Pedagogiką Pieszczot i Dobrego Kontaktu odżywiało się dzięki wieloletniemu doświadczniu w kontaktach z kulturami międzynarodowymi, bardzo różniącymi się od tej włoskiej pod względem zachowań kontaktowych i psychospołecznej integracji kontaktu afektywnego na polu edukacyjnym i pedagogicznym.

 

Aby szerzyć zasady „Dobrego Kontaktu” Sandra stworzyła metodę „Edukacja ukierunkowana na Kontakt i Masaż Biointegracyjny”, której uczy się obecnie w dwuletniej szkole.Jest nauczycielem masażu niemowląt AIMI i od 35 lat z przekonaniem i pasją pracuje nad podnoszeniem świadomości znaczenia języka dotykowego, jako formy komunikacji niewerbalnej oraz jako suplementu witaminy Cz (czułości), w celu poprawy jakości relacje między ludźmi.

 

Z tych wszystkich powodów od 5 lat wraz z grupą wychowawców i nauczycieli współtworzy Projekt „Dobry kontakt Przyjaciela Masażu między dziećmi w szkole”, strategiczną metodę ułatwiającą akceptację dzieci między sobą i dzieci z nauczycielami, poprzez zabawy w kontakcie opowiadane biocentrycznymi obrazami.Celem projektu jest nauczenie się wzajemnego dotykania z życzliwością i przezwyciężania bullyingu oraz trudności z opanowaniem trudnych stanów emocjonalnych.

 

Projekt Przyjaciel Masaż został już wdrożony w niektórych szkołach ogólnokształcących w regionach Veneto i Emilia-Romania.Sandra koordynowała 5 ogólnokrajowych sympozjów „Ręce które Karmią” skupionych na tematach podstawowego zdrowia i dobrego kontaktu w obszarach socjalno-zdrowotnych i edukacyjnych.Napisała książkę „Ręce, które karmią”, w której podkreśliła swoje etyczne i wychowawcze przesłanie we współczesnym społeczeństwie.

 

 

ORGANIZUJĄCA WARSZTATY:
Agnieszka Sut, Certyfikowana Facilitatorka, Metodyczka Biodanza Sistema Rolando Toro®.
Od 1998 mieszka na stałe we Włoszech i tam poznała Biodanzę, z którą jest związana od 2001 roku. Kształciła się w Szkole Biodanza® Sistema Rolando Toro w Padwie, a później w Centro Studi di Biodanza® w Bolognii uzyskując dyplom IBF Facilitatora Biodanza® Sistema Rolando Toro. Była szkolona również przez twórcę metody prof. Rolando Toro. Uzyskała kilka specjalizacji w wykorzystaniu metody (Biodanza w miejscu pracy – dla firm i zakładów pracy, Biodanza dla dzieci i młodzieży, Biodanza i Geriatria, Biodanza glos i instrumenty perkusyjne, Biodanza wodna).
W 2016 wprowadziła metodę Biodanzy do Polski promując ją poprzez warsztaty, zajęcia, uczestnictwo w festiwalach, konferencjach, zajęciach dla osób dorosłych (zajęcia rozwojowe poprzez pracę z ciałem), seniorów w Domach Opieki, seniorów z chorobą Parkinsona, w Centrach Aktywności Seniora, Uniwersytetach Trzeciego Wieku, dla dzieci oraz w firmach i miejscach pracy jako Team Building.
W lutym 2019 roku założyła pierwszą w Polsce Szkołę dla przyszłych nauczycieli Biodanza® IBF w Polsce. www.biodanza.org, gdzie do prowadzenia zajęć zaprasza najlepszych metodyków Biodanzy z całego świata.
Jest Prezesem Fundacji Biodanza Polska, której celem jest promocja zdrowego stylu życia oraz działań prozdrowotnych, ze szczególnym uwzględnieniem zajęć ruchowych, w tym metody Biodanza.
www.biodanza.com.pl
FB Biodanza Polska Agnieszka Sut