1 sierpnia rozpoczynamy I Wakacje z Biodanzą w Trzcińsku.
 
Temat Warsztatów: Rozbudzić Zmysły – pobudzić Istnienie.
 
“Zmysły to wysoce wyspecjalizowane zdolności, dzięki którym człowiek może sprawnie i bezpiecznie funkcjonować w otaczającej go rzeczywistości. W klasycznym, arystotelesowskim ujęciu wyróżnia się ich pięć – wzrok, słuch, węch, smak, dotyk”. Jak czytamy na stronie Centrum Nauki Kopernik
 
W Biodanzy poprzez uwrażliwienie pobudzamy zmysły i instynkty. Prof Rolando Toro zadedykował też temu tematowi specjalne ćwiczenie 5 zmysłow.
Będziemy pobudzać wzrok po to, aby lepiej widzieć to co się dookoła nas dzieje, słuch aby w pełni uczestniczyć w życiu. Węch, smak i dotyk aby wyostrzyć nasze postrzeganie.
Wyprawa do Domu do Góry Nogami w Szymbarku pomoże nam poczuć nasz błędnik.
 
Natura i las dookoła pomogą dopełnić ucztę zmysłów.
 
Planujemy zajęcia Biodanzy 2 razy dziennie, 2 spływy kajakowe i wyprawę do Domu do Góry Nogami.
Przewidujemy 2 spotkania przy ognisku, więc zapraszamy do zabrania gitar i innych insturmentów muzycznych.
 
Wakacje z Biodanzą mają zawsze na celu pobudzenie w nas wspólnotowości. We wspólnocie ludzkiej rozwijamy się i uczymy się innych i siebie. Przestrzeń w Trzcińsku zapewnia możliwość bycia razem ale i odosobnienia i odpoczynku. Jesteśmy bardzo podobni i bardzo różni i to sprawia, że możmy dzielić się tym, doświadczając i postrzegając swoje potrzeby i potrzeby osób dookoła nas.
 
 
KIEDY
1-8 sieprnia 2020
Przyjazd od godziny 15.00 w sobotę. Koniec w sobotę po godzinie 15.00
 
GDZIE
W Ośrodku „Wspólne Dobro” w Trzcińsku koło Tczewa
www.wspolnedobro.pl
Nocleg w pokojach 2/3/4 osobowych. Wspólne łazienki, wspólne przestrzenie. Wysoki standard. Są ręczniki i pościel.
Dla osób zainteresowanych jest możliwość przyjazdu w piątek i przedłużenia pobytu.
 
ZAPISY
email do biodanzawpolsce@gmail.com
Ilość miejsc ograniczona przestrzenią która nas przyjmuje.
 
Aby zarezerwować miejsce konieczny jest zadatek w wysokości 100 zł.
 
POSIŁKI
Śniadanie i kolacje będziemy przygotowywać wspólnie, dzieląc się obowiązkami.
Ciepłe obiady wegetariańskie, 1 dziennie o godz. 13.00, będą przygotowywane lub dowożone.
Na śniadanie i kolację będą zakupione masło, jajka, twaróg, ser topiony, mleko – wszystko od sołtysowej, chleb na zakwasie pieczony przez przyjaciół, warzywa, dżem, lokalny miód i co jeszcze wspólnie ustalimy, starając się kupować artykuły lokalne, od gospodarzy w okolicy i tylko niektóre dokupić w sklepie.
Na ogniska planujemy kupić ziemniaki od gospodarza, kiełbaski (niewegetariańskie 😊 )
W przypadku alergii czy nietolerancji pokarmowych, jest możliwość samodzielnego podgrzania lub przygotowania posiłku. 10 minut na piechotę jest sklep spożywczy.
 
CENA WAKACJI
1700 ZŁ
 
Obejmuje warsztaty Biodanzy, gorący obiad, artykuły spożywcze do przygotowania śniadanie i kolacji, nocleg – w cenie ręcznik i pościel, 2 wypady kajakami i bilet wejściowy do Domu do Góry Nogami w Szymbarku (dojazd zorganizujemy wspólnie, we własnym zakresie)
 
O PROWADZĄCEJ ZAJĘCIA
 
Agnieszka Sut, Certyfikowana Facilitatorka, Metodyk Biodanza® System Rolando Toro.
Od 1998 mieszka na stałe we Włoszech i tam poznała Biodanzę, z którą jest związana od 2001 roku. Kształciła się w Szkole Biodanza® w Padwie, a później w Centro Studi di Biodanza® w Bolognii uzyskując dyplom IBF Facilitatora Biodanza® Systemu Rolando Toro. Była szkolona również przez twórcę metody prof. Rolando Toro. Uzyskała kilka specjalizacji w wykorzystaniu metody (Biodanza w miejscu pracy – dla firm i zakładów pracy, Biodanza dla dzieci i młodzieży, Biodanza i Geriatria, Biodanza glos i instrumenty perkusyjne, Biodanza wodna).
W 2016 wprowadziła metodę Biodanzy do Polski promując ją poprzez warsztaty, zajęcia, uczestnictwo w festiwalach, konferencjach, zajęciach dla osób dorosłych (zajęcia rozwojowe poprzez pracę z ciałem), seniorów w Domach Opieki, seniorów z chorobą Parkinsona, w Centrach Aktywności Seniora, Uniwersytetach Trzeciego Wieku, dla dzieci oraz w firmach i miejscach pracy jako Team Building.
W lutym 2019 roku założyła pierwszą w Polsce Szkołę dla przyszłych nauczycieli Biodanza® IBF w Polsce. www.biodanza.org, gdzie do prowadzenia zajęć zaprasza najlepszych metodyków Biodanzy z całego świata.
Jest Prezesem Fundacji Biodanza Polska, której celem jest promocja zdrowego stylu życia oraz działań prozdrowotnych, ze szczególnym uwzględnieniem zajęć ruchowych, w tym metody Biodanza.
www.biodanza.com.pl
FB Biodanza Polska Agnieszka Sut