Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

Zamieszkać w ciele. Erotyzm w codzienności.

3 września 2022 @ 10:00 - 4 września 2022 @ 17:00

zł650

Zsynchronizować się z częstotliwoścą piękna i przywrócić wartość ciału.

Powrócić, aby poczuć nasze ciało i znów być oczarowany/ą życiem, to funkcja erotyzmu w życiu codziennym: ścieżka przyjemności.Linearna wizja przeżycia erotycznego jako przynależnego wyłącznie do sfery seksualnej uniemożliwia nam przeżywanie go we wszystkim, co robimy. Erotyzm doświadczania procesu uczenia się sprawia, że ​​wiedzą odczuwam ciało, a nie tylko niewielką częścią mózgu, a tym samym przenoszę wiedzę w mądrość.

 

Erotyzm daje nam dostęp do świata odczuwanego, a nie wyjaśnianego, wprowadza nas w naturalny proces niepewności. Erotyzm w życiu codziennym przenosi nas z obowiązku do cudu kreatywności.Wszystko, co robimy poprzez erotyzm, tworzy znaczące związki z innymi i z życiem.

 

Przytulić siebie jako cud życia, powrócić do zamieszkiwania własnego ciała, aby słuchać go jako nienagannego przewodnika dla naszych wyborów. Zamieszkanie w ciele zmienia postrzeganie otaczającej nas rzeczywistości.Biodanza daje nam możliwość powtarzania tych gestów, które zbliżają nas do innych i przywracają naszą wartość jako istot ludzkich.W czasie tych warsztatów powrócimy do tych aspektów erotyzmu, które przywracają witalność i chęć do życia.

 

Możemy odłożyć na później potrzebę kontroli, aby móc skupić uwagę na ciele i odczuwanym pięknie ruchu.

 

Te warsztaty są kolejnym połączeniem z naturą w naturalnej ekspresji.

Biodanza na świeżym powietrzu i w lesie sprawi, że nasz czas zwolni, a nasza wrażliwość otworzy się na znalezienie wewnętrznych zasobów do życia. Natura nie tylko nas spowalnia, ale także stymuluje instynktowne reakcje, które generują wielki entuzjazm i chęć znalezienia nowych sposobów wyrażania siebie.
Będziemy tańczyć w ciszy, z powietrzem i ziemią, z naszymi głosami i kolorami. Jeśli pozwoli na to czas i energia grupy, będziemy tańczyć w nocy pod gwiazdami, a nawet o świcie.

KIEDY
3-4 września 2022

Rozpoczynamy o godz. 10.00 w sobotę. Kończymy około godziny 17 w niedzielę.

 

CENA WARSZTATU
650 ZŁ

Cena noclegu jak poniżej

 

GDZIE
W Ośrodku „Wspólne Dobro” w Trzcińsku koło Tczewa
www.wspolnedobro.pl
Nocleg w pokojach 2/3/4 osobowych. Wspólne przestrzenie. Wysoki standard.
Cena za nocleg 80 zł/noc. W cenie pościel i ręczniki. Zapłata na miejscu.
Pobyt w ośrodku bez noclegu 30 zł/dzień.

 

ZAPISY
email do biodanzawpolsce@gmail.com (opisując swoje doświadczenia w metodzie Biodanza) potwierdzając zainteresowanie uczestnictwem.

Wpłata zadatku w wysokości 100 zł, który zostanie zwrócony w przypadku anulowania warsztatów.

Agnieszka Sut Biodanza, Bank Millenium

NR KONTA: 43116022020000000389325050

Z dopiskiem “imię i nazwisko Zamieszkać w ciele”

Jeżeli potrzebujesz fakturę, napisz o tym wcześniej, przesyłąjąc wszystkie dane.

 

POSIŁKI
We własnym zakresie, do podzielenia się przy wspólnym stole z innymi uczestnikami zajęć.
Jest możliwość samodzielnego przygotowania jak również podgrzania posiłków przywiezionych z domu. W ośrodku jest kuchnia i wspólne przestrzenie do podzielenia sie tym co przywiezie każdy z uczestników.
Z kilkudniowym wyprzedzeniem, jest możliwość zamówienia u sołtysowej mleka, śmietany, twarogu, jajek, masła, serka topionego.
Możliwość zamówienia chleba na naturalnym zakwasie, pieczonego przez przyjaciół.
Możliwość obiadu wegetariańskiego, jeżeli większość uczestników będzie zainteresowana, do potwierdzenia. Obiad z dwóch dań plus deser.
10 minut na piechotę jest sklep spożywczy.

 

O PROWADZĄCEJ ZAJĘCIA
Monica Turco, urodzona w Wenezuelii z rodziców włoskiego pochodzenia, powróciła do Włoch w 1992. Już od 16 lat prowadziła zajęcia tańca jazzowego dla dzieci. Pracowała z grupami dzieci z opóźnieniem mentalnym i rozwojowym i porażeniem mózgowym. Prowadząc konsultacje Psychopedagogiczne w dwóch szkołach, poprowadziła projekty dla dzieci z trudnością w uczeniu się, wykorzystując techniki pracy z ciałem.
Prowadzi zajęcia Biodanza® od 1991
Koorydnatorka Szkoły w Bolognii i przez 2 cykle Dyrektorka Szkoły Biodanza Rolando Toro w Rzymie we Włoszech.
Prowadzi warsztaty ze specjalizacji wykorzystania metody Biodanza® dla dzieci i młodzieży od 1994, która jest warsztatami i Specjalizacją dla przyszłych Facilitatorów Biodanzy. Prowadzi zajęcia Niemczech, Francji, Hiszpanii, Brazylii, Izraelu Norwegii i Włoszech. Monica była metodykiem w Szkole Biodanzy w Polsce, prowadząc zajęcia z Transu i Regresji.
Razem z Rolando Toro, Ruth Cavalcante e Angelina Pereira poprowadziła Specjalizację z Biodanzy i Edukacji Biocentrycznej w São Paulo – Brazylia w 2002.
Współpracowała z Uniwersytetem w Bolonii, Wydział Nauk Edukacyjnych jako Facilitatorka Biodanzy w projekcie Tempus w Rosji.
Prowadzi zajęcia dla doroslych, w żłobkach i przedszkolach, szkołach podstawowych, gimnazjach i szkołach średnich. Zajęcia dla młodzieży sprawnej inaczej, z porażeniem mózgowym (1995-2005), dla osób z dyskonfortem psychicznym, w specjalistycznych strukturach (2001-2005).
Pogłębia swoje poszukiwania w stronę Kreatywności egzystencjalnej, Transu jako narzędzia które uzdrawia i głęboko łączy ze wszechświatem, i Edukacji Biocentrycznej jako ścieżki edukacyjnej gdzie świadomość życia w środku i na zewnatrz jest podstawą wyboru.

 

Details

Start:
3 września 2022 @ 10:00
End:
4 września 2022 @ 17:00
Cost:
zł650