Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Warsztaty w Trzcińsku. Odwaga, aby doświadczać. Zaufanie, aby czuć.

23 września 2023 @ 10:00 - 24 września 2023 @ 17:00

Warsztaty Biodanzy – Odwaga, aby doświadczać. Zaufanie, aby czuć.

 

TEMAT WARSZTATÓW

 

Stephen Porges w Teorii Poliwagalnej wyjaśnia, że “nasze poczucie bezpieczeństwa zależy od stanu autonomicznego organizmu, a wskaźniki bezpieczeństwa ze strony otoczenia działają uspokajająco na autonomiczny układ nerwowy. Uspokojenie stanu fizjologicznego sprzyja z kolei tworzeniu bezpiecznych relacji opartych na wzajemnym zaufaniu, które same w sobie rozszerzają możliwości koregulacji stanu behawioralneto i fizjologicznego”

Według tej teorii dążenie do bezpieczeństwa jest osiągalne tylko poprzez udane relacje społeczne.

 

Rolando Toro, twórca Biodanzy, mówił o tym, że uczymy się siebie poprzez kontakt z drugą osobą.

 

W czasie tych warsztatów, poprzez kontakt z protovivencią (modele reakcji nabyte w pierwszych miesiącach życia, które są genezą późniejszych reakcji)  będziemy odnawiać w nas i uzupełniać połączenia z zaufaniem, odwagą, poczuciem bezpieczeństwa.

Będziemy poprzez ruch doświadczać informacji zwrotnej na nasze działanie, łączyć się z rytmem który  jest bezpieczeństwem, z instynktami (walki i ucieczki, samozachowawczym).

 

Zaufanie, do życia, bo życie „wie”. I my też „wiemy”, gdy coraz bardziej łączymy się z naszymi instynktami.

Odwaga, aby doświadczać. Ta siła i moc, które powodują, że impuls witalny wciąż żywy i zaprasza do kolejnego doświadczania w życiu. Do podejmowania wyzwań i uczenia się poprzez doświadczenie.

Odczuwanie, łącząc się z tym co w nas, a nie tylko z oczekiwaniami tego co dookoła nas. Takie głębokie połączenie z potrzebami, uwrażliwienie na potrzeby, uwrażliwianie na wrażenia płynące z ciała,  na siebie, na drugiego człowieka, na ludzi dookoła nas.

Dziecko wchodzi w życie pełne instynktów i impulsu do życia. Z radością, z natychmiastowym wyrażaniem tej radości, smutku, potrzeb, oczekiwań, natychmiastowych emocji. Tego wszystkiego co powoduje, że dalej się rozwija, dalej kroczy przez życie. Dalej nabiera doświadczenia.

 

“W kulturze ludzkiej wyższość mowy i myśli stała się rodzajem monarchii absolutnej, która prawie całkowicie zablokowała naszą zdolność przebywania w emocjonalnej, wrażliwej i emocjonalnej teraźniejszości życia.

To właśnie w tej niezrównoważonej ewolucji ludzkiego potencjału należy szukać przyczyny wielkiego egzystencjalnego dyskomfortu, który jest źródłem chorób: jesteśmy organicznie bezbronni, gdy osłabiamy pierwotną więź z głębią naszego bytu, gdzie życie dzieje się instynktowne, empatyczne i intuicyjne.”

Prof. Rolando Toro, twórca Biodanzy

 

Te warsztaty to 2 dni w rozwoju i odpoczynku, aby “naładować” nasze akumulatory życiowe.

Są przeznaczone zarówno dla osób, które już tańczą Biodanzę, jak i dla tych którzy pragną po raz pierwszy doświadczyć metody.

 

 

KIEDY?

23-24 września 2023

Zaczynamo o godzinie 10.00 w sobotę, kończymy o godz. 17.00 w niedzielę.

 

ZAPISY

biodanzawpolsce@gmail.com

 

CENA

650 zł

30 zł zniżki dla osób, które już uczestniczyły w zajęciach przeze mnie prowadzonych

60 zł zniżki dla uczestników I i II Cyklu Szkoły

 

Aby zarezerwowac miejsce zapisz sie i wpłac zadatek w wysokosci 100 zł,pisząc w przelewie Zaufanie i Odwaga.

Agnieszka Sut Biodanza
Bank Millenium SA
NR KONTA: 43116022020000000389325050

Reszta max do 5 dni przed zajęciami, lub według uzgodnień z prowadzącą warsztaty.

Zadatek może zostać zwrócony tylko wtedy, gdy warsztaty nie odbędą się.

 

GDZIE?

Ośrodek Wspólne Dobro w Trzcińsku koło Tczewa (stacja PKP), koło Starogardu Gdańskiego.

www.wspolnedobro.pl

Dojazd jest bardzo prosty i dobrze opisany na stronie, gdzie możecie znaleźć również inne
informacje na temat ośrodka.

Nocleg w pokojach 2/3/4 osobowych. Wspólne przestrzenie.

Koszt noclegu w Ośrodku 80 zł/za noc.

Koszt pobytu w Ośrodku bez noclegu 30 zł/za dzień.

Płatność za nocleg i pobyt na miejscu.

W ośrodku jest sauna 10 zł/od osoby, możliwość rozpalenia ogniska 30zł/taczka drewna lub drewno z pobliskiego lasu.

 

POSIŁKI

We własnym zakresie.

Jest mozliwosc samodzielnego podgrzania posiłków przywiezionych z domu. W ośrodku jest kuchnia i wspólne przestrzenie do podzielenia się tym, co przywiezie każdy z uczestników/uczestniczek.

W pobliżu sklep. 10 minut na piechotę od ośrodka.

Jest możliwość zakupienia mleka, jajek, miodu itd od zaprzyjaźnionej gospodyni Karoliny. 5 minut drogi na piechotę od ośrodka.

Bliżej daty warsztatów jest możliwość zamównienia chleba na naturalnym zakwasie pieczonego w domu.

 

O PROWADZĄCEJ ZAJĘCIA:

Agnieszka Sut, Certyfikowana Facilitatorka, Metodyczka Biodanza® Sistema Rolando Toro. Psycholożka i Naturopatka Psychosomatyczna.
Od 1998 mieszka na stałe we Włoszech i tam poznała Biodanzę, z którą jest związana od 2001 roku. Kształciła się w Szkole Biodanza® w Padwie, a później w Centro Studi di Biodanza® w Bolognii uzyskując dyplom IBF Facilitatora Biodanza® Sistema Rolando Toro. Była szkolona również przez twórcę metody prof. Rolando Toro. Uzyskała kilka specjalizacji w wykorzystaniu metody (Biodanza w miejscu pracy – dla firm i zakładów pracy, Biodanza dla dzieci i młodzieży, Biodanza i Geriatria, Biodanza glos i instrumenty perkusyjne, Biodanza wodna).
W 2016 wprowadziła metodę Biodanzy do Polski promując ją poprzez warsztaty, zajęcia, uczestnictwo w festiwalach, konferencjach, zajęciach dla osób dorosłych (zajęcia rozwojowe poprzez pracę z ciałem), seniorów w Domach Opieki, seniorów z chorobą Parkinsona, w Centrach Aktywności Seniora, Uniwersytetach Trzeciego Wieku, dla dzieci oraz w firmach i miejscach pracy jako Team Building.

Wykładowczyni uniwersytecka (SWPS, Wyższa Szkoła Nauk Stosowanych), współdyrektorka Szkoły Biodanza IBFed SRT. Prezeska Fundacji Biodanza Polska, której celem jest promocja zdrowego stylu życia oraz działań prozdrowotnych, ze szczególnym uwzględnieniem zajęć ruchowych, w tym metody Biodanza.
www.biodanza.com.pl
FB Biodanza Polska Agnieszka Sut

PRZECIWWSKAZANIA:
W zajęciach Biodanzy może uczestniczyć każdy bez względu na wiek, płeć, zdolności ruchowe i stan zdrowia.
Prosimy jednak o informację w przypadku: zażywania leków psychotropowych, nałogów w trakcie leczenia, problemów z sercem i ciśnieniem, słabowidzenia (niewidomi), poważnych operacji czy amputacji, które odbyły się w przeciągu ostatniego roku.

 

 

Szczegóły

Początek:
23 września 2023 @ 10:00
Koniec:
24 września 2023 @ 17:00