Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

Alchemia Czterech Żywiołów

26 sierpnia 2023 @ 10:00 - 27 sierpnia 2023 @ 17:00

Alchemia Czterech Żywiołów.

Alchemia Czterech Żywiołów.
Będziemy tańczyć przy muzyce i do dźwięków natury.
I Monica tak zaprasza na warsztaty:
„Kiedy James Hillman powiedział nam, że: „Depresja jest zbiorową chorobą endemiczną”, mówi o zjawisku patologicznym, które rozwija się, gdy oddamy pełną ekspansję racjonalności podążającej wyłącznie w stronę celów o charakterze ekonomicznym, całkowicie oderwanych i odłączonym od tego co niewidzialne, niezmierzone i niepewne.
Ludzie, którzy stworzyli więzi z naturą życia, ze swoją duszą, np artyści, mam na myśli tych połączonych z duszą, oni potrafią nas poprowadzić w stronę cudowności, do marzeń, do odczuwania, do czystej transcendencji.
Wszystko to począwszy od połączenia konkretności techniki przekazywanej poprzez własny sposób patrzenia i czucia życia. Kiedy jesteśmy podekscytowani, czujemy, że żyjemy, czujemy się żywi i jest to czysta, niemierzalna rzeczywistość.
Odnajdujemy ZIEMIĘ w środku emocjonalnej konkretności, poprzez czucie możemy być płodni i pielęgnujący potencjały, prawdziwie autentyczni, głęboko w kontakcie z własnymi potrzebami życiowymi.
Ta płodność wyrażającą się poprzez miłość, w oferowaniu siebie jako owocu, w ujawnianiu swoich emocji, w najszczerszym uzewnętrznianiu siebie i w potężnej i życiodajnej sile, daje każdemu z nas urok, światło, ciepło, które ujawniają przejrzystość naszego wewnętrznego OGNIA.
POWIETRZE, które wpływa na wyraz naszej ekspresji, sposób w jaki witamy nowe wydarzenia i wpasowujemy się w życie; łatwość w przytulaniu, dostępność spojrzenia, sympatyczny gest, zrelaksowane serce, ekspansja naszych gestów, ruchy. Wszystko to jest związane ze sferą uczuciową.
WODA jest w nas obecna w przyzwoleniu, które dajemy sobie na przyjemności w tu i teraz, rozebranymi z oczekiwania na rezultat, w giętkości i sprężystości z jaką stawiamy czoła codziennemu życiu. To ona otwiera możliwości odnowy w poruszaniu się w niestabilności zmiany, roztapiając napięcia.
Propozycja prowadzi do przebudzenia aspektów indywidualnego i zbiorowego żywiołu przewodniego lub żywiołów i zrozumienia, w jaki sposób można lepiej zintegrować inne żywioły.
To każdy uczestnik opracuje szeroki wachlarz szczegółów każdego żywiołu, wychodząc od własnej percepcji i wrażliwości.
Zdolności percepcyjne i repertuar ruchów ekspresyjnych zostaną pogłębione poprzez taniec i rytuały łączenia się z żywiołami”. Monica Turco

Warsztaty będą tłumaczone z języka włoskiego na język polski.

 

KIEDY?

26-27 sierpnia  2023

 

ZAPISY

biodanzawpolsce@gmail.com

 

CENA

650 zł

 

Aby zarezerwowac miejsce zapisz sie i wpłac zadatek w wysokosci 100 zł, napisz w przelewie „Alchemia Czterech Żywiołów”.

Agnieszka Sut Biodanza
Bank Millenium SA
NR KONTA: 43116022020000000389325050

Reszta max do 5 dni przed zajęciami, lub według uzgodnień z organizującą warsztaty.

Zadatek może zostać zwrócony tylko wtedy, gdy warsztaty nie odbędą się.

 

GDZIE?

Ośrodek Wspólne Dobro w Trzcińsku koło Tczewa (stacja PKP), koło Starogardu Gdańskiego.

www.wspolnedobro.pl

Dojazd jest bardzo prosty i dobrze opisany na stronie, gdzie możecie znaleźć również inne
informacje na temat ośrodka.

Nocleg w pokojach 2/3/4 osobowych. Wspólne przestrzenie.

Koszt noclegu w Ośrodku 80 zł/za noc.

Koszt pobytu w Ośrodku bez noclegu 30 zł/za dzień.

Płatność za nocleg i pobyt na miejscu.

W ośrodku jest sauna 10 zł/od osoby, możliwość rozpalenia ogniska 30zł/taczka drewna lub drewno z pobliskiego lasu.

 

POSIŁKI

We własnym zakresie.

Jest mozliwosc samodzielnego podgrzania posiłków przywiezionych z domu. W ośrodku jest kuchnia i wspólne przestrzenie do podzielenia się tym, co przywiezie każdy z uczestników/uczestniczek.

W pobliżu sklep. 10 minut na piechotę od ośrodka.

Jest możliwość zakupienia mleka, jajek, miodu itd od zaprzyjaźnionej gospodyni. 5 minut drogi na piechotę od ośrodka.

Bliżej daty warsztatów jest możliwość zamównienia chleba na naturalnym zakwasie pieczonego w domu.

 

O PROWADZĄCEJ ZAJĘCIA:

Monica Turco

Monica Turco, urodzona w Wenezuelii z rodziców włoskiego pochodzenia, powróciła do Włoch w 1992. Już od 16 lat prowadziła zajęcia tańca jazzowego dla dzieci. Pracowała z grupami dzieci z opóźnieniem mentalnym i rozwojowym i porażeniem mózgowym. Prowadząc konsultacje Psychopedagogiczne w dwóch szkołach, poprowadziła projekty dla dzieci z trudnością w uczeniu się, wykorzystując techniki pracy z ciałem.
Prowadzi zajęcia Biodanza® od 1991.
Koorydnatorka Szkoły w Bolognii i przez 2 cykle Dyrektorka Szkoły Biodanza Rolando Toro w Rzymie we Włoszech.
Prowadzi warsztaty ze specjalizacji wykorzystania metody Biodanza® dla dzieci i młodzieży od 1994, która jest warsztatami i Specjalizacją dla przyszłych Facilitatorów Biodanzy. Prowadzi zajęcia Niemczech, Francji, Hiszpanii, Brazylii, Izraelu Norwegii i Włoszech. Monica była metodykiem w Szkole Biodanzy w Polsce, prowadząc zajęcia z Transu i Regresji.
Razem z Rolando Toro, Ruth Cavalcante e Angelina Pereira poprowadziła Specjalizację z Biodanzy i Edukacji Biocentrycznej w São Paulo – Brazylia w 2002.
Współpracowała z Uniwersytetem w Bolonii, Wydział Nauk Edukacyjnych jako Facilitatorka Biodanzy w projekcie Tempus w Rosji.
Prowadzi zajęcia dla doroslych, w żłobkach i przedszkolach, szkołach podstawowych, gimnazjach i szkołach średnich. Zajęcia dla młodzieży sprawnej inaczej, z porażeniem mózgowym (1995-2005), dla osób z dyskonfortem psychicznym, w specjalistycznych strukturach (2001-2005).
Pogłębia swoje poszukiwania w stronę Kreatywności egzystencjalnej, Transu jako narzędzia które uzdrawia i głęboko łączy ze wszechświatem, i Edukacji Biocentrycznej jako ścieżki edukacyjnej gdzie świadomość życia w środku i na zewnatrz jest podstawą wyboru.

 

O ORGANIZUJĄCEJ ZAJĘCIA
Agnieszka Sut, Certyfikowana Facilitatorka, Metodyczka Biodanza® Sistema Rolando Toro. Psycholożka i Naturopatka Psychosomatyczna.
Od 1998 mieszka na stałe we Włoszech i tam poznała Biodanzę, z którą jest związana od 2001 roku. Kształciła się w Szkole Biodanza® w Padwie, a później w Centro Studi di Biodanza® w Bolognii uzyskując dyplom IBF Facilitatora Biodanza® Sistema Rolando Toro. Była szkolona również przez twórcę metody prof. Rolando Toro. Uzyskała kilka specjalizacji w wykorzystaniu metody (Biodanza w miejscu pracy – dla firm i zakładów pracy, Biodanza dla dzieci i młodzieży, Biodanza i Geriatria, Biodanza glos i instrumenty perkusyjne, Biodanza wodna).
W 2016 wprowadziła metodę Biodanzy do Polski promując ją poprzez warsztaty, zajęcia, uczestnictwo w festiwalach, konferencjach, zajęciach dla osób dorosłych (zajęcia rozwojowe poprzez pracę z ciałem), seniorów w Domach Opieki, seniorów z chorobą Parkinsona, w Centrach Aktywności Seniora, Uniwersytetach Trzeciego Wieku, dla dzieci oraz w firmach i miejscach pracy jako Team Building.

Wykładowczyni uniwersytecka (SWPS, Wyższa Szkoła Nauk Stosowanych), współdyrektorka Szkoły Biodanza IBFed SRT. Prezeska Fundacji Biodanza Polska, której celem jest promocja zdrowego stylu życia oraz działań prozdrowotnych, ze szczególnym uwzględnieniem zajęć ruchowych, w tym metody Biodanza.
www.biodanza.com.pl
FB Biodanza Polska Agnieszka Sut

PRZECIWWSKAZANIA:
W zajęciach Biodanzy może uczestniczyć każdy bez względu na wiek, płeć, zdolności ruchowe i stan zdrowia.
Prosimy jednak o informację w przypadku: zażywania leków psychotropowych, nałogów w trakcie leczenia, problemów z sercem i ciśnieniem, słabowidzenia (niewidomi), poważnych operacji czy amputacji, które odbyły się w przeciągu ostatniego roku.

 

Details

Start:
26 sierpnia 2023 @ 10:00
End:
27 sierpnia 2023 @ 17:00