Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

„Numinosum, boska podświadomość, przebudzenie wewnętrznego anioła” w Warszawie

9 marca @ 10:00 - 10 marca @ 17:00

 „Numinosum, boska podświadomość, przebudzenie wewnętrznego anioła”

 

 

W czasie tego stażu będziemy tańczyć archetypy aniołów. Rozpoczynamy w sobotę rano i kończymy w  niedzielę po południu.

 

Plan warsztatów jest taki oto:

 

  1. Sobotni poranek: „Erotyczne wejście w anioła”. Ta vivencia jest oparta na wierszu Rolando.
  2. Sobotnie popołudnie „Odwaga, działanie serca” (odwaga)
  3. Niedzielny poranek „Podstawowe postrzeganie” (iluminacja i entaza)
  4. Niedzielne popołudnie „Miłość, stan pełni” (miłość)

 

 

W każdej sesji tańczymy anioły powiązane z biegunami modelu N.P. Każdy anioł ze swoją własną modlitwą, która jest czytana przed tańcem.

 

Żyjemy w racjonalistycznej i skomputeryzowanej epoce, potrzebujemy bardziej niż kiedykolwiek odzyskać człowieczeństwo. Połączenie się z Kosmicznym Życiem i ponowne nawiązanie uczuciowej więzi ze świętą naturą. I to sprowadza nas z powrotem do przywołania anioła: wchodzimy w kontakt ze świętą-boską częścią naszej tożsamości.

 

Anioł jest archetypem, mieszkańcem podświadomości tkwiącej w człowieku. Anioł to coś więcej niż obraz wizualny, to uczucie, świetlista forma duszy.

Czujemy anioła, kiedy objawia się nam poprzez piękno, kiedy czujemy miłość, kiedy doświadczamy objawienia.

 

Na tym warsztacie modlimy się czytając wiersz powiązany z każdym aniołam, a także nasz taniec staje się sposobem modlitwy aby przywołać anioła.

 

Tańczyć to, co tajemnicze, to tańczyć boską esencję. Tajemnicza podświadomość jest źródłem ludzkiej wielkości. Kiedy wchodzimy z nią w kontakt, objawia się nam święta wartość Życia.

 

Numinosum: termin przyjęty przez Junga, dla którego doświadczenie ustanawia porównanie z siłą, która niesie ze sobą nieujawnione jeszcze znaczenie, które fascynuje podmiot. Jest to dynamiczna esencja lub energia niepochodząca z arbitralnego aktu woli.

 

Numinosum (łac.numen – ”bóstwo”) to termin który wprowadził Rudolf Otto na równi z sacrum Ma ono dotyczyć sfery irracjonalnej sacrum. Numinosum jako nieuchwytna i nierozpoznawalna tajemnica, która wywołuje w ludziach zarówno strach, jak i intuicyjne przyciąganie.

Wprowadzoną przez Otto definicję rozszerzył Mircea Eliade, opisując oba zjawiska, sacrum i profanum. Uważał, iż ludzie religijni rozgraniczają dwa światy, na wartości wyższych i wartości niższych. A sacrum pozwala im na znalezienie punktu statecznego pośród chaosu. Dzięki niemu ludzie porządkują swoje życie, określają swoje cele w życiu i dokonują hierarchii wartości. Doświadczając świat w sposób symboliczny, mistyczny, ludzie zapoznają się z niezwiązaną historycznie rzeczywistością sakralną, do której się dopasowują. Dla niego sacrum było światem prawdziwym, a profanum zaś nieprawdziwym. (Wikipedia)

 

KIEDY

9-10 marca 2024

Rozpoczynamy o godzinie 10.00 w sobotę. Kończymy o godz. 17.30 niedzielę

 

 

 

CENA WARSZTATU
650 ZŁ

Warunkiem uczestnictwa jest wpłata zaliczki w wysokości 100 zł, która zostanie zwrócona jeżeli warsztaty nie odbędą się.

Konto do wpłaty, z dopiskiem „imię i nazwisko, Przebudzenie anioła”

Agnieszka Sut Biodanza, Bank Millenium  43116022020000000389325050

 

GDZIE


W Warszawie.

Wybrzeże Kościuszkowskie 21A

Home

 

 

ZAPISY
email do biodanzawpolsce@gmail.com potwierdzając zainteresowanie uczestnictwem, opisując e kilku słowach swoje doświadczenia w metodzie Biodanza.

Warsztaty będą tłumaczone na język polski.

 

 

 

 

O PROWADZĄCEJ ZAJĘCIA

Marta González – Facilitatorka, Metodyczka Biodanzy, ukończyła  Szkołę Biodanzy w Barcelonie SRT BAR-1128, wiele różnych specjalizacji, wśród nich: „Biodanza dla dzieci, młodzieży i rodzin”, „Edukacja Biocentryczna”, „Muzyka, głos i instrumenty perkusyjne”, „Tożsamość i cztery żywioły”, „Projekt Minotaur”, “Obecność Anioła”. Ukończyła kompletny program  „Ciągłe Kształcenie Systemu Antonio Sarpe”.

 

Marta pisze o sobie:

“Od września 2009 prowadzę regularne zajęcia Biodanzy. Moja pierwsza grupa to osoby dotknięte chorobą Parkinsona, od 2010 i 2016 dwie kolejne grupy w rozwoju.

Od 2016 zaczęłam współorganizować i prowadzić zajęcia jako metodyczka w szkole Espaiviu-Barcelona (Żywa Przestrzeń-Barcelona) będąc częścią zespołu od początku jej istnienia.

 

Gdybym miała wybrać tylko jedno zdanie, które płynie głęboko z mojego serca, to prawdopodobnie byłoby to zdanie Mark’a Twain’a:

 

„Tańcz tak jak gdyby nikt na ciebie nie patrzył, śpiewaj jak gdyby nikt tego nie słuchał, kochaj i doświadczaj nieba na ziemi”.”

I bardzo skromna w tym opisie Marta, więcej i być może opowie w czasie warsztatów.

Chociaż u niej wystarczy zatańczyć i …nie potrzeba więcej w słowie pisanym i mówiony. Magiczna Marta.

 

 

O ORGANIZUJĄCEJ ZAJĘCIA
Agnieszka Sut, Certyfikowana Facilitatorka, Metodyczka Biodanza Sistema Rolando Toro®. Psycholożka. Naturopatka Psychosomatyczna.
Od 1998 mieszka na stałe we Włoszech i tam poznała Biodanzę, z którą jest związana od 2001 roku. Kształciła się w Szkole Biodanza® Sistema Rolando Toro w Padwie, a później w Centro Studi di Biodanza® w Bolognii uzyskując dyplom IBF Facilitatora Biodanza® Sistema Rolando Toro. Była szkolona również przez twórcę metody prof. Rolando Toro. Uzyskała kilka specjalizacji w wykorzystaniu metody (Biodanza w miejscu pracy – dla firm i zakładów pracy, Biodanza dla dzieci i młodzieży, Biodanza i Geriatria, Biodanza głos i instrumenty perkusyjne, Biodanza wodna).
W 2016 wprowadziła metodę Biodanzy do Polski promując ją poprzez warsztaty, zajęcia, uczestnictwo w festiwalach, konferencjach, zajęciach dla osób dorosłych (zajęcia rozwojowe poprzez pracę z ciałem), seniorów w Domach Opieki, seniorów z chorobą Parkinsona, w Centrach Aktywności Seniora, Uniwersytetach Trzeciego Wieku, dla dzieci oraz w firmach i miejscach pracy jako Team Building.
W lutym 2019 roku założyła pierwszą w Polsce Szkołę dla przyszłych nauczycieli Biodanza® IBF w Polsce. www.biodanza.org, gdzie do prowadzenia zajęć zaprasza najlepszych metodyków Biodanzy z całego świata.
Jest Prezesem Fundacji Biodanza Polska, której celem jest promocja zdrowego stylu życia oraz działań prozdrowotnych, ze szczególnym uwzględnieniem zajęć ruchowych, w tym metody Biodanza. Wykładowczyni uniwersytecka. Autorka książki  „Biodanza.Piękno ludzkich spotkań.”
www.biodanza.com.pl
FB Biodanza Polska Agnieszka Sut

Szczegóły

Początek:
9 marca @ 10:00
Koniec:
10 marca @ 17:00