Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

Alchemia 4 żywiołów: ziemi, wody, ognia i powietrza w masażu

23 sierpnia @ 20:00 - 25 sierpnia @ 17:00

Warsztaty vivencyjne Biodanzy i Masażu Biointegracyjnego.

Alchemia 4 żywiołów: ziemi, wody, ognia i powietrza w masażu

Warsztaty prowadzi Sandra Salmaso

Powietrze, Ziemia, Woda, Ogień… jak zintegrować te pierwotne energie z umiejętnym dotykiem naszych dłoni? Jak być Ogniem z jego pasją, Wodą z jej płynnością i zmysłowością, Powietrzem z jego lekkością i fantazją, Ziemią z jej stabilnością?

 

Podejście do Tożsamości poprzez 4 żywioły daje nam nowy wgląd w możliwości oferowane przez cztery żywioły, aby wzmocnić nasz potencjał w całości.

 

Masaż Biointegracyjny uczy nas, jak kultywować wysokiej jakości dotyk:  dotyk obecny, pełen szacunku, uczuciowy i wrażliwy, słuchający …. z empatią.

Nie można się tego nauczyć z książek: jedynym sposobem jest ŻYCIE, nauczenie się, jak dotykać i być dotykanym/dotykaną. Nasze społeczeństwo ogranicza kontakt emocjonalny do skodyfikowanych sytuacji, edukacja uczy nas wielu rzeczy, ale nie uczy, jak być w HARMONII między ludźmi.

Biodanza w połączeniu ze Sztuką Masażu tworzy ochronne środowisko, w którym można rozpuścić własny opór przed dawaniem i otrzymywaniem Dobrego Kontaktu poprzez uwagę zintegrowanych i obecnych gestów.

 

PROGRAM STAŻU VIVENCYJNEGO:

Zaproponowane zostaną cztery vivencie po 3 godziny każda

 

 

Program vivencyjny:

– Integracja grupowa – piątek

– Odczuwanie: integracja uczuciowo-ruchowa – sobota

– Pobudzenie zmysłowej percepcji Dotyku – sobota

– Vivencje z Masażem,  z żywiołami Ziemi, Wody, Ognia i Powietrza – niedziela

 

  1. Czym jest Vivencia – to intensywne tu i teraz.

 

Warsztaty będą tłumaczone z języka włoskiego na język polski.

 

KIEDY?

23/08/24-25/08/24

(Od piątku 23/08/24 do niedzieli 25/08/24)

Rozpoczynamy pierwszą vivencją w piątek o godz. 20.00

Kończymy w niedzielę do godziny 17.00

 

 

ZAPISY

biodanzawpolsce@gmail.com

 

CENA

Koszt całych warsztatów do 30 kwietnia: 650 zł

Zapisy do 30 kwietnia, EARLY BIRDS

Od 1 maja koszt warsztatów to 850 zł

Warsztaty są dla wszystkich. Wskazana wcześniejsza znajomość Biodanzy poprzez uczestnictwo w zajęciach (cotygodniowych lub warsztatowych). Wspomnij o tym zapisując się.

Dla uczestników I i II Cyklu Szkoły Biodanza zniżka, koszt 615 zł przy zapisach do 30 kwietnia.

Po tej dacie proszę o kontakt indywidualny do biodanzawpolsce@gmail.com

 

Jeżeli potrzebujesz fakturę, powiedz o tym wcześniej.

Ilośc miejsc ograniczona przestrzenią, która nas przyjmuje i propozycją warsztatową.

Aby zarezerwowac miejsce zapisz sie i wpłac zadatek w wysokosci 100 zł, napisz w przelewie „Warsztaty – Sandra Salmaso ”.

Agnieszka Sut Biodanza
Bank Millenium SA
NR KONTA: 43116022020000000389325050

Reszta max do 5 dni przed zajęciami, lub według uzgodnień z organizującą warsztaty.

Zadatek może zostać zwrócony tylko wtedy, gdy warsztaty nie odbędą się.

 

GDZIE?

Ośrodek Wspólne Dobro w Trzcińsku koło Starogardu Gdańskiego.

Tczew to najbliższe połączenie PKP.

www.wspolnedobro.pl

Dojazd jest bardzo prosty i dobrze opisany na stronie, gdzie możecie znaleźć również inne
informacje na temat ośrodka.

Nocleg w pokojach 2/3/4 osobowych. Wspólne przestrzenie.

Koszt noclegu w Ośrodku 80 zł/za noc.

Koszt pobytu w Ośrodku bez noclegu 30 zł/za dzień.

Płatność za nocleg i pobyt na miejscu.

W ośrodku jest sauna 10 zł/od osoby, możliwość rozpalenia ogniska 30zł/taczka drewna lub drewno z pobliskiego lasu.

POSIŁKI

We własnym zakresie.

Jest mozliwosc samodzielnego podgrzania posiłków przywiezionych z domu. W ośrodku jest kuchnia i wspólne przestrzenie do podzielenia sie tym co przywiezie każdy z uczestników. Z doświadczenia wiem, że zawsze jest więcej jedzenia niż potrzeba.

W pobliżu sklep. 10 minut na piechotę od ośrodka.

Jest możliwość zakupienia mleka, jajek, śmietany itd od zaprzyjaźnionego rolnika. 5 minut drogi na piechotę od ośrodka.

Bliżej daty warsztatów jest możliwość zamównienia chleba na naturalnym zakwasie pieczonego w domu.

Jeżeli min 10 osób wyrażą zainteresowanie posiłkami wegańskiemi, mogę skontaktować się z kucharką.

 

O PROWADZĄCEJ ZAJĘCIA

Sandra Salmaso

Kształciła się jako nauczycielka (1994) i Metodyczka Biodanzy w 1995 roku w I Cyklu włoskiej szkoły prowadzonej przez samego Rolando Toro, który powierzył jej współkierowanie szkołą Biodanzy w Triveneto w 2001 roku.

Ze współpracy z R. Toro Aranedą narodziły się dwa rozszerzenia: „Biodanza i tańce Podstawowych Kolorów” oraz „Biodanza i Edukacja ukierunkowana na Kontakt”, których była autorką.

 

W 1996 roku Edukacja ukierunkowana na Kontakt stała się specjalizacją facylitatorów Biodanzy, prowadząc ich do rozpowszechniania Dobrego Kontaktu w wielu szkołach Biodanzy na całym świecie.

Jej zainteresowanie Pedagogiką Pieszczot i Dobrego Kontaktu odżywiało się dzięki wieloletniemu doświadczniu w kontaktach z kulturami międzynarodowymi, bardzo różniącymi się od tej włoskiej pod względem zachowań kontaktowych i psychospołecznej integracji kontaktu afektywnego na polu edukacyjnym i pedagogicznym.

 

Aby szerzyć zasady „Dobrego Kontaktu” Sandra stworzyła metodę „Edukacja ukierunkowana na Kontakt i Masaż Biointegracyjny”, której uczy się obecnie w dwuletniej szkole.

Jest nauczycielem masażu niemowląt AIMI i od 35 lat z przekonaniem i pasją pracuje nad podnoszeniem świadomości znaczenia języka dotykowego, jako formy komunikacji niewerbalnej oraz jako suplementu witaminy Cz (czułości), w celu poprawy jakości relacje między ludźmi.

 

Z tych wszystkich powodów od 5 lat wraz z grupą wychowawców i nauczycieli współtworzy Projekt „Dobry kontakt Przyjaciela Masażu między dziećmi w szkole”, strategiczną metodę ułatwiającą akceptację dzieci między sobą i dzieci z nauczycielami, poprzez zabawy w kontakcie opowiadane biocentrycznymi obrazami.

Celem projektu jest nauczenie się wzajemnego dotykania z życzliwością i przezwyciężania bullyingu oraz trudności z opanowaniem trudnych stanów emocjonalnych.

 

Projekt Przyjaciel Masaż został już wdrożony w niektórych szkołach ogólnokształcących w regionach Veneto i Emilia-Romania.

Sandra koordynowała 5 ogólnokrajowych sympozjów „Ręce które Karmią” skupionych na tematach podstawowego zdrowia i dobrego kontaktu w obszarach socjalno-zdrowotnych i edukacyjnych.

Napisała książkę „Ręce, które karmią”, w której podkreśliła swoje etyczne i wychowawcze przesłanie we współczesnym społeczeństwie.

ORGANIZUJĄCA WARSZTATY:
Agnieszka Sut, Certyfikowana Facilitatorka, Metodyczka Biodanza Sistema Rolando Toro®. Psycholożka. Studiowała również Naturopatię Psychosomatyczną w Instytucie Riza w Weronie.
Od 1998 mieszka na stałe we Włoszech i tam poznała Biodanzę, z którą jest związana od 2001 roku. Kształciła się w Szkole Biodanza® Sistema Rolando Toro w Padwie, a później w Centro Studi di Biodanza® w Bolognii uzyskując dyplom IBF Facilitatora Biodanza® Sistema Rolando Toro. Była szkolona również przez twórcę metody prof. Rolando Toro. Uzyskała kilka specjalizacji w wykorzystaniu metody (Biodanza w miejscu pracy – dla firm i zakładów pracy, Biodanza dla dzieci i młodzieży, Biodanza i Geriatria, Biodanza glos i instrumenty perkusyjne, Biodanza wodna).
W 2016 wprowadziła metodę Biodanzy do Polski promując ją poprzez warsztaty, zajęcia, uczestnictwo w festiwalach, konferencjach, zajęciach dla osób dorosłych (zajęcia rozwojowe poprzez pracę z ciałem), zajęcia dla psychologów i psychoterapeutów, seniorów w Domach Opieki, seniorów z chorobą Parkinsona, w Centrach Aktywności Seniora, Uniwersytetach Trzeciego Wieku, dla dzieci oraz w firmach i miejscach pracy jako Team Building.
W lutym 2019 roku założyła pierwszą w Polsce Szkołę dla przyszłych nauczycieli Biodanza® IBF w Polsce. www.biodanza.org, gdzie do prowadzenia zajęć zaprasza najlepszych metodyków Biodanzy z całego świata.
Jest Prezesem Fundacji Biodanza Polska, której celem jest promocja zdrowego stylu życia oraz działań prozdrowotnych, ze szczególnym uwzględnieniem zajęć ruchowych, w tym metody Biodanza. Autorka książki “Biodanza Piękno ludzkich spotkań” https://ezooneir.com/produkt/biodanza-piekno-ludzkich-spotkan-agnieszka-sut/
www.biodanza.com.pl
FB Biodanza Polska Agnieszka Sut

Szczegóły

Początek:
23 sierpnia @ 20:00
Koniec:
25 sierpnia @ 17:00