Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

Biodanza i glina

4 sierpnia 2022 @ 10:00 - 7 sierpnia 2022 @ 17:00

euro300

BIODANZA I GLINA
Niezapomniane doświadczenie ekstazy i fuzji, gdzie staje się realne, że Raj na ziemi jest możliwy.

W czasie zajęć będziemy pogłębiać linie Seksualności, Transcendencji i Uczuciowości w Biodanzy z wykorzystaniem procesu Biodanzy i gliny, plastycznego materiału, który oddaje naszą potrzebę ekspresji tego co w nas głęboko ukryte i przyjemności która wypływa z poczucia gliny na ciele.

KIEDY
4-7 sierpnia 2022

Rozpoczynamy o godzinie 10.00 w czwartek. Kończymy około godziny 17 w niedzielę.
Warsztaty będą tłumaczone z języka hiszpańskiego na język polski.

CENA WARSZTATU
300 euro
Bliżej warsztatów zamienię tą cenę na złotówki, wg kursu. Jest również możliwość zapłaty w euro.

Cena nie obejmuje noclegu.

GDZIE
W Ośrodku „Wspólne Dobro” w Trzcińsku koło Tczewa
www.wspolnedobro.pl
Nocleg w pokojach 2/3/4 osobowych. Wspólne przestrzenie. Wysoki standard.
Cena za nocleg 80 zł/noc. W cenie pościel i ręczniki. Zapłata na miejscu.
Osoby które będą uczestniczyły w warsztatach i nie zatrzymują się na nocleg cena 30zł/dzień

ZAPISY
Aby zarezerwować miejsce proszę o informacje i wpłatę zadatku w wysokości 200 zł na następujące konto, z dopiskiem „imię i nazwisko, warsztaty Biodanza i glina”
NR KONTA: 43116022020000000389325050, Bank Millenium, Agnieszka Sut Biodanza
Zadatek zostanie zwrócony tylko w przypadku anulowania warsztatów.

POSIŁKI
We własnym zakresie, dzieląc się tym co przywieźliśmy na wspólnym stole.
Jest możliwość samodzielnego zarówno ugotowania jak i podgrzania posiłków przywiezionych z domu.
W ośrodku jest kuchnia i wspólne przestrzenie. 10 minut na piechotę jest sklep spożywczy.
Możemy również sprawdzić możliwość zaproszenia kucharki wegańskiej, jeżeli minimum 10 osób będzie zainteresowane taką opcją. Opłata za posiłki bezpośrednio do kucharki.

O PROWADZĄCYM ZAJĘCIA
Augusto Madalena Dyrektor Szkoły Biodanza Saragossa-Hiszpania
Był uczniem twórcy Biodanzy, Rolando Toro, i kształci przyszłych facilitatorów Biodanzy w Hiszpanii, Europie i Ameryce. Prowadzi również zajęcia w Szkole Biodanzy w Polsce www.fundacjabiodanza.pl
Jest członkiem zespołu szkoleniowego International Biodanza Federation (IBF).
Augusto Madalena prowadzi również specjalizacje IBF dla Facilitatorów Biodanzy. Specjalizacja Biodanza i Neoszamanizm, Biodanza w Glinie i Biodanza Edukacja Biocentryczna.

Pionier biocentryczny w Hiszpanii, stworzył szkolenie w zakresie edukacji biocentrycznej dla moderatorów Biodanza i osób z dziedzin edukacyjnych, społecznych, szkolnych i uniwersyteckich. W ostatniej dekadzie poświęcił się badaniu trylogii „Nauka – Sztuka – Duchowość” oraz relacji człowieka z kulturą i przyrodą.
Twórca projektu Bioarte, która obejmuje takie tematy jak cielesność i głos; praca. Pracował z metodą w 16 krajach w obu Amerykach, Europie i na Bliskim Wschodzie. Prowadzi również regularne cotygodniowe grupy i nadal jest praktykiem Biodanza.
Organizator V, VII i X. hiszpańskiego spotkania Biodanza ds. Wymiany i współpracy, jest profesorem Metodykiem Biodanza IBF (Poa – Brazylia), technologiem tańca (Uniwersytet Ulbra – Brazylia), sztuki dramatycznej UFRGS Brazil szkoła teatralna Nilton Filho. W Brazylii jego obszerny program obejmuje różne monografie. Występował w wielu programach jako artysta.

„To, co usta milczą, ciało czuje. Ta przepaść, która istnieje między tym, co czuję, a tym, co mogę wykazać, jest przeszkodą w sensownym życiu”Augusto Madalena.
Więcej informacji na stronie https://www.augustomadalena.com

BIODANZA – OPIS METODY
Biodanza to system ruchu, który nazywany jest „tańcem” jakkolwiek ma do zaoferowania znacznie więcej niż zajęcia typowo taneczne. Biodanza to dużo więcej niż taniec. To metoda rozwojowa pracy z ciałem.
Mogą w niej uczestniczyć osoby, które nie umieją tańczyć, a nawet te, które nie bardzo lubią taniec. Ruch w Biodanzy jest naturalną formą ekspresji ludzkiej. Pomyśl, że skaczesz ze szczęścia, poruszasz się marszowym krokiem w stronę jakiegoś celu albo w kierunku innej osoby. Takich sytuacji mamy wiele w czasie zajęć. Wszystkie one zostały pogrupowane w około 250 ćwiczeń w Katalogu Ćwiczeń Biodanza® stworzonego przez prof. Rolando Toro.
W metodzie nie ma wyuczonej choreografii ani figur czy kroków tanecznych. Ruch oparty jest o naturalne/ archetypiczne gesty (np. gest przywitania wspólny dla wszystkich kultur świata), które w czasie zajęć potęgują swój wyraz. Podstawą głębokiego działania Biodanza® jest grupa. Nie ma Biodanzy bez grupy. Nie można jej zatańczyć w pojedynkę. To dzięki mnogości interakcji między tańczącymi tworzy się proces, dzięki któremu czujemy m.in. wsparcie, poczucie bezpieczeństwa, przynależności. To dzięki innym tańczącym możemy najwięcej dowiedzieć się o sobie samym/ej.
Muzyka w Biodanzy to obok ruchu i grupy trzeci podstawowy element metody. Nie jest tylko podkładem muzycznym; emocje, które ze sobą niesie, rytm i melodia prowadzą uczestników zajęć w intensywne przeżywanie chwili. To właśnie intensywne „tu i teraz” nazywane jest w Biodanzy „vivencia”.
Twórca Biodanzy – psycholog i antropolog prof. R. Toro wyróżnił 5 linii vivencii: witalność, seksualność, kreatywność, uczuciowość i transcendencja.
W Biodanzy nie stosuje się komunikacji werbalnej. Uczestnicy nie rozmawiają ze sobą. Na jakiej zasadzie zatem działa? Zmiany w uczestnikach zachodzą w trakcie zajęć tylko na poziomie ruchu, emocji i odpowiedzi neuroimmunologicznej organizmu. Biodanza tańczona systematycznie działa nie mniej głęboko niż inne metody rozwoju osobistego, jest metodą która może wspomagać terapie.
Warte podkreślenia jest to, że nie omijając trudnych obszarów naszej psychiki oddziałuje na nie poprzez delikatne podejście do nas samych. Jej mocnym punktem jest pozytywne bodźcowanie w każdym ćwiczeniu które powoduje, iż organizm sam przystosowuje się do tego zdrowego stanu, i jest to potwierdzone naukowo. Jest to swego rodzaju intuicyjne „przeprogramowanie” siebie na pełne, szczęśliwe życie. Dlatego charakterystyczne dla pracy Biodanzą jest stałe powtarzanie zdrowych, pozytywnych sytuacji.

Biodanza jest jednym z najlepiej zbadanych naukowo metod pracy z ciałem. Wielość badań przeprowadzanych w różnych ośrodkach na świecie potwierdza jej skuteczność nie tylko w obszarze rozwoju osobistego, ale również w aspekcie terapeutycznym. Biodanzę stosuje się jako wsparcie terapii chorych w szpitalach, centrach terapeutycznych, ośrodkach socjoterapeutycznych, w domach pomocy społecznej.

JAKIE KORZYŚCI OBSERWUJĄ U SIEBIE TAŃCZĄCY BIODANZĘ?
– redukcja stresu,
– wzrost żywotności, chęci do życia,
– poprawa kontaktów międzyludzkich (łatwiejsze nawiązywanie znajomości, przyjaźni)
– lepsze czucie własnego ciała i emocji,
– uwolnienie kreatywności (sprawczości w życiu).

DLA KOGO?
– Dla osób poszukujących nowej, łagodnej, a zarazem skutecznej metody rozwoju osobistego
– Dla chcących umocnić więzi międzyludzkie (funkcjonowanie w społeczności i grupie, pracy, rodzinie),
– Jako wsparcie dla osób z problemami psychosomatycznymi, z zaburzeniami odżywiania, z depresją
– Może być nową formą pracy dla osób profesjonalnie pracujących z ciałem, psychologów (w tym psychoonkologów), pedagogów, terapeutów, edukatorów pracujących z dziećmi i młodzieżą, z ludźmi starszymi, trenerów odpowiedzialnych za budowanie zespołów w firmach.
– UWAGA: Biodanzą mogą również zainteresować się rodzice poszukujący empatycznej, niewerbalnej metody komunikacji z dzieckiem. Jeśli szukacie warsztatów, na których wspólnie z dzieckiem chcielibyście spędzić czas w ruchu i radości, a jednocześnie uczyć się siebie nawzajem, zachęcamy do zapoznania się z tą metodą najpierw na warsztatach dla dorosłych.

O ORGANIZUJĄCEJ ZAJĘCIA
Agnieszka Sut, Certyfikowana Facilitatorka, Metodyk Biodanza® System Rolando Toro.
Od 1998 mieszka na stałe we Włoszech i tam poznała Biodanzę, z którą jest związana od 2001 roku. Kształciła się w Szkole Biodanza® w Padwie, a później w Centro Studi di Biodanza® w Bolognii uzyskując dyplom IBF Facilitatora Biodanza® Systemu Rolando Toro. Była szkolona również przez twórcę metody prof. Rolando Toro. Uzyskała kilka specjalizacji w wykorzystaniu metody (Biodanza w miejscu pracy – dla firm i zakładów pracy, Biodanza dla dzieci i młodzieży, Biodanza i Geriatria, Biodanza glos i instrumenty perkusyjne, Biodanza wodna).
W 2016 wprowadziła metodę Biodanzy do Polski promując ją poprzez warsztaty, zajęcia, uczestnictwo w festiwalach, konferencjach, zajęciach dla osób dorosłych (zajęcia rozwojowe poprzez pracę z ciałem), seniorów w Domach Opieki, seniorów z chorobą Parkinsona, w Centrach Aktywności Seniora, Uniwersytetach Trzeciego Wieku, dla dzieci oraz w firmach i miejscach pracy jako Team Building.
W lutym 2019 roku założyła pierwszą w Polsce Szkołę dla przyszłych nauczycieli Biodanza® IBF w Polsce. www.biodanza.org, gdzie do prowadzenia zajęć zaprasza najlepszych metodyków Biodanzy z całego świata.
Jest Prezesem Fundacji Biodanza Polska, której celem jest promocja zdrowego stylu życia oraz działań prozdrowotnych, ze szczególnym uwzględnieniem zajęć ruchowych, w tym metody Biodanza.
www.biodanza.com.pl
FB Biodanza Polska Agnieszka Sut

PRZECIWWSKAZANIA:
W zajęciach Biodanzy może uczestniczyć każdy bez względu na wiek, płeć, zdolności ruchowe i stan zdrowia.
Prosimy jednak o informację w przypadku: zażywania leków psychotropowych, nałogów w trakcie leczenia, problemów z sercem i ciśnieniem, słabowidzenia (niewidomi), poważnych operacji czy amputacji, które odbyły się w przeciągu ostatniego roku.

 

Details

Start:
4 sierpnia 2022 @ 10:00
End:
7 sierpnia 2022 @ 17:00
Cost:
euro300