Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Biodanza i 4 zwierzęta – warsztat z Micaelą Bianco

28 stycznia 2023 @ 14:00 - 29 stycznia 2023 @ 17:00

Warsztaty pod patronatem Szkoły Biodanza IBFed Sistema Rolando Toro.
Zapisy: nullabiodanza@gmail.com
TOŻSAMOŚĆ I SIŁY NATURY. BIODANZA I 4 ZWIERZĘTA
Tańce inspirowane ruchami zwierząt wywodzą się z dawnych czasów, kiedy człowiek był zanurzony w relacji z przyrodą i wszechświatem, a zwierzęta reprezentowały aspekty jego cielesności i sił, które w nim „żyły” i wydawały się go posiadać.
Tańce 4 zwierząt pogłębiają percepcję i pozwalają doświadczyć naszych instynktów – podstawowych sił, które utrzymują nas w połączeniu z pulsacją życia.
Rolando Toro zdefiniował instynkt jako formę „kosmicznej” mądrości, ogromnego dziedzictwa odpowiedzi ukrytych pod warstwami edukacji i zasad, ale zawsze stanowiących podstawę wszystkich naszych reakcji na życie.
Warsztat to propozycja podróży, która budzi naszą biologiczną naturę, i która poprzez cztery zwierzęta, postrzegane jako archetypy, niezbędne, autentyczne siły, które są w nas, pomaga nam odzyskać kontakt z naszymi naturalnymi instynktami.
Tańce ekspresyjne czterech zwierząt mają niezwykły efekt witalizujący, stymulujący kreatywność i aktywujący archetypy psychomotoryczne.
WĄŻ, kręty i zmysłowy, to pierwotny symbol seksualności, związany z żywiołem Ziemi, pozwala nam odzyskać naszą „bazę”, nasze centrum, kontakt z ziemią, krętość ruchu, zdolność do wybierania i uwodzenia.
TYGRYS, zwarty i zdeterminowany, zwinny i potężny, wyznacza granice naszego terytorium, chroniąc je przed zagrożeniami. Symbolicznie powiązany z elementem Ognia, łączy nas z „impulsem życiowym”, z naszą determinacją i wewnętrzną siłą, ze zdolnością do działania, pasją i intensywnością oraz daje nam pewność siebie.
CZAPLA porusza się w locie i reprezentuje żywioł Powietrza. Kontaktuje nas z wolnością marzeń i ideałów, zachęca do zdjęcia ciężaru, do odkrywania nowych horyzontów egzystencjalnych, do pójścia dalej.
Cechuje ją wdzięk, lekkość, zdolność latania, widzenie z góry, transcendencja i niezależność.
HIPOPOTAM związany jest z żywiołem Wody. Cechuje go miękkość i lenistwo, łatwość odczuwania przyjemności, brak złośliwości, odżywienie, relaks, więź. Pomaga nam połączyć się ze zmysłowością, odkryć na nowo błogość i radość życia. Łączy nas z instynktem towarzyskim i rodzinnym.
O PROWADZĄCEJ ZAJĘCIA
Micaela Bianco
Terapeutka Rehabilitantka, od 1984 pracuje z osobami niepełnosprawnymi. Z biodanzą związana od 1998 roku. W 2002 uzyskała tytuł Certyfikowanego Facilitatora w Szkole Biodanza® Systemu Rolando Toro w Padwie. Od 2004 jest Tutorem i Dydaktą metody, certyfikowaną przez Szkołę Biodanza® Systemu Rolando Toro w Mediolanie. Dyrektorka pierwszej Polskiej Szkoły Biodanzy SRT (którą prowadzi wspólnie z Agnieszką Sut).
Ukończyła następujące specjalizacje: Biodanza dla dzieci i młodzieży;
Biodanza w wodzie;
Tożsamość i 4 żywioły;
Biodanza i integracja kobiecości; Biodanza i integracja męskości i kobiecości;
Drzewo pragnień;
Głos w Biodanzie,
Muzyka i instrumenty perkusyjne w Biodanzie; Biodanza kliniczna;
Projekt Minotaur.
Od 2002 prowadzi cotygodniowe zajęcia i warsztaty Biodanzy dla dorosłych, kobiet, kobiet po mastektomi, pracowników struktur społeczno-sanitarnych, dzieci w szkołach podstawowych, osób z trudnościami psychicznymi.
Wykłada w Szkołach Biodanzy w Bolonii, Mediolanie, Rzymie i Genui.
Współpracuje z Uniwersytetem Bicocca w Mediolanie, gdzie prowadzi kursy edukacyjne na temat mediacji ciała ze studentami Nauk Edukacyjnych.
Uzyskała Dyplom Analityka Biograficznego o ukierunkowaniu Filozoficznym w Mediolanie, w Philo Scuola Superiore di Pratiche Filosofiche, pod patronatem Uniwersytetu Bicocca w Mediolanie.
Fascynuje ją poszukiwanie powiązań między ruchem i podstawowymi zagadnieniami egzystencjalnymi. W pracy skupia się na przezwyciężaniu dualizmu ciała i umysłu.
Proponuje procesy, które łączą doświadczenie somatyczne z doświadczeniami emocjonalnymi, intelektualnymi i filozoficznymi.
Wydarzenie odbywa się pod patronatem Polskiej Szkoły Biodanzy SRT.
Warsztat odbędzie się w języku angielskim i będzie tłumaczony na żywo na język polski.
koszt: early birds (przy zapisie do 15 grudnia) 550zł/15 eur, po tym terminie 600zł/130 eur.
Zapisy: nullabiodanza@gmail.com
Lub wiadomość fb na @biodanzaannakarna
Warunkiem rejestracji jest wpłata zaliczki w wysokości 200zl na konto
65 1090 2835 0000 0001 2210 3630. Pozostała część płatna przed zajęciami w gotówce.

Szczegóły

Początek:
28 stycznia 2023 @ 14:00
Koniec:
29 stycznia 2023 @ 17:00